A Look At My Vanity & The Best Of Makeup 2018

Welcome to the first post of 2019! I am back after a little blogging holiday. Hope you had a relaxing festive time, I sure did! We will kick off the new year with a look at my vanity and a few makeup faves I fell for in the previous year. I won’t do one product per category because I simply can’t choose between some of them and I’ll rather show you products that are outstanding in my opinion. So grab something tasty and enjoy the post!

Zdravím vás u prvního článku roku 2019 a hlásím, že jsem zpět! Doufám, že jste si přes Vánoce odpočinuli stejně tak jako já! Nový rok nezačneme ničím jiným, než slíbeným nahlédnutím na můj toaletní stolek spolu s mými oblíbenými produkty za rok 2018. Nebudu tento přehled dělat klasicky – jeden oblíbený produkt v každé kategorii, ale ukážu vám prostě mé top produkty, za které bych dala ruku do ohně. Tak si dejte něco dobrého a můžeme začít. Pěkné počtení!

These are all of my bases (mainly tinted moisturizers) together with a part of my lipsticks. I love all of them! The Dior Backstage Face and Body Foundation is the discovery of the last year and the only foundation I have in my collection. It doesn’t look heavy and I love the natural finish. The rest of my bases is a mix of lightweight gems like the Les Beiges Sheer Healthy Glow tinted moisturizer by Chanel, the Tinted face oil from Kosas (btw still testing this one but I will report back very soon), then there is the Laura Mercier tinted moisturizer, the amazing CC cream* from By Terry and the Perfecting skin tint from Glossier. If you’re into light coverage products you can’t go wrong with either of them!

Zde můžete vidět všechny mé makeupy (nejvíce tedy tónovací hydratační krémy) spolu s částí mých rtěnek. A můžu říci, že skvělé jsou všechny. Objevem roku, a také jediným makeupem v mé sbírce, je tento Dior Backstage Face and Body Foundation. Na pleti je lehounký a nikdy nepůsobí jako maska, dostal si mě díky jeho přirozenému finiši. Zbytek už jsou zejména lehounké báze jako je tónovací hydratační krém Les Beiges Sheer Healty Glow od Chanel, tónovací olej od Kosas (ten stále testuji, ale již brzy vám dám mé postřehy vědět zde na blogu), pak tu máme tónovací krém od Laura Mercier, úžasný CC krém* od By Terry a Perfecting skin tint od Glossier. Jestli vás také spíše baví produkty s lehčím krytím, tak ani jedním z těchto nemůžete šlápnout vedle!

 

Moving on to the lipsticks! I adore all of them and even though I try to keep my collection smaller I still have quite a lot of lip products because it’s so hard to resist when I see a new one. My fave lipstick is the Hyaluronic Sheer one from By Terry in the beautiful rosy mauve shade Dare to Bare.

Nyní se přesuneme ke rtěnkám! Zbožňuju je všechny, a ačkoli se snažím zálibu v nich držet na uzdě, i tak jich mám až dost, protože rtěnkám odolávám opravdu nejméně. Když bych měla vybrat jednu jedinou oblíbenou, byla by to Hyaluronic Sheer od By Terry v krásném růžovém mauve odstínu Dare to Bare. 

 

 

Also, this Dior Backstage Lip palette is worth mentioning – I wouldn’t ever think I would adore a lip palette this much but I do and yes I already hit pan on the Rosewood shade!

Samozřejmě nemůžu opomenout paletku Dior Backstage, protože ta za zmínku rozhodně stojí. Nikdy bych si nemyslela, že mě paletka rtěnek, bude tak bavit, ale je tomu tak. Já už dokonce zdolala jeden odstín s názvem Rosewood až do dna!

 

I store all of my concealers and loose powders in one of the acrylic drawers. My absolute fave is the Stretch Concealer from Glossier, but the Soft Matte Complete one by NARS or the Terrybly Densiliss concealer* from By Terry are also great.

Všechny mé korektory a sypké pudry mám pohromadě v jednom z akrylových šuplíčků. Tím asi nejoblíbenějším korektorem je pro mě bezpochyby Stretch concealer od Glossier, ale skvělý je i Soft Matte Complete od NARS a Terrybly Densiliss* od By Terry.

The Hyaluronic hydra powder from By Terry is without a doubt an absolute winner when it comes to loose powder! It’s hydrating and never looks cakey!

Sypký pudr s kyselinou hyaluronovou od By Terry je pro mě naprostá jednička! Hydratuje a nikdy nevypadá cakey!

 

 

Looking at this drawer I have to say I really got into contouring this past year – I don’t do heavy contouring like Kardashians but I like to sculpt my features as I would do with a bronzer. But the products designed for contouring just work better. I won’t surprise anyone by saying the Dior Backstage contour palette is just amazing and it’s my top product of 2018!

Když se tak dívám na tento šuplíček, musím říci, že mě loni opravdu hodně chytlo konturování – ne takovéto alá Kardashianky, ale jen tak zlehka ke zvýraznění rysů, obdobně jako kdybych použila bronzer. Produkty určené přímo na konturování mi k tomu přeci jen vyhovují více než bronzery. Tímto opravdu už asi nikoho nepřekvapím, ale konturovací paletka Dior Backstage je naprostá dokonalost a je mým nejoblíbenějším produktem roku 2018 zcela zaslouženě!

 

Here are a few of my finishing powders from Hourglass, By Terry and VBxEstée Lauder together with two powder highlighters. For a long time, I preferred only cream ones but the one that got me back into powder highlighters is the Gem Glow Trio compact* from By Terry. The other powder highlighter I like a lot is the Killawatt Freestyle Fenty Beauty one in the shade Hu$tla Baby.

Zde mám několik pudrů od Hourglass, By Terry a limitku VB s Estée Lauder spolu se dvěmi pudrovými rozjasňovači. Dlouho, opravdu velice dlouho, jsem používala výhradně ty krémové. Nicmémě Trio kompakt Gem Glow* od By Terry mě vrátil zpátky do hry a já můžu prohlásit, že mě opět neskutečně baví pudrový glow. Tím druhým je můj nedávný objev Killawatt Freestyle rozjasňovač od Fenty Beauty v odstínu Hu$tla Baby a je úžasný.

 

Let’s have a look at the second part of my beauty collection on my vanity. One thing I would like to mention is this is all of my makeup  – I like to have everything on display in acrylic storage because it’s more likely I would use all of it. Have a look at the photo, this is a part of my cream blush collection including Glow-Experts from By Terry and the Glossier Cloud paints. These particular products are so unique and just perfect.

Nyní se podíváme na druhou stranu mého toaletního stolku. Ještě bych chtěla zmínit, že co vidíte, je všechno – od jisté doby mám raději méně kosmetiky a především viditelně uložené v akrylových šuplíčcích, protože pak je prostě větší šance, že budu vše používat. Když se podíváte na fotku výše, uvidíte část mých krémových tvářenekGlow-Experty od By Terry (ty naprosto zbožňuju) a Cloud Paints od Glossier (také skvělá záležitost).

 

These are my mascaras and brow products. I like to try different mascaras and I don’t usually stick to just one. The Lash Slick from Glossier is outstanding because it makes such pretty and natural lashes. When I look back I liked the NARS Climax mascara and the Lash-Expert Twist brush mascara from By Terry too. When it comes to brows I fell for Glossier’s Boy Brow but since that isn’t available to order to the Czech Republic I found a dupe the Diorshow Bold Brow mascara.

A jsme u řasenek a produktů na obočí. Řasenky ráda střídám a většinou u jedné nevydržím delší dobu. Lash Slick od Glossier je rozhodně skvělá, protože dělá krásné dlouhé a přirozené řasy. Když se zamyslím, tak mě bavila také řasenka Climax od NARS a Lash-Expert Twist brush od By Terry. Na úpravu obočí jsem si zamilovala Boy Brow od Glossier, ale ten se v těchto končinách shání velice těžko, takže jsem objevila skvělou náhradu od Dior, a to řasenku na obočí Diorshow Bold Brow

 

A candle can’t be missing on my vanity as well as my brushes and various lip balms and hand creams.

Na mém toaletním stolku nesmí chybět svíčka, štětce, několik balzámů na rty a krémů na ruce, těch totiž není nikdy dost.

Now to eyeshadow! Besides the Modern Renaissance palette which doesn’t fit into the drawer all of my eyeshadows are here. I think all of them are fab but the one discovery I totally fell for is the NARSissist Wanted palette. The shade selection, the quality just everything is perfect!

A na řadě jsou oční stíny! Mimo paletku Modern Renaissance, která se mi sem nevejde, jsou toto všechny mé stíny. Se všemi jsem naprosto spokojená a přijdou mi výborné, nicméně paletka NARSissist Wanted má přece jen navrch. Odstíny, kvalita  – dokonalost sama!

 

Let’s continue with powder blush. I am not that into powders when it comes to blush that’s why these two blush palettes are just what I need in my beauty life. My fave the Sun designer palette* from By Terry contains the most beautiful pink shades you would ever want!

Pojďme se podívat na pudrové tvářenky. Zas až tolik je nepoužívám, proto mám v mé sbírce tyto dvě paletky, a ty mi naprosto stačí. Nejraději mám Sun Designer paletku* od By Terry, protože má zkrátka všechny odstíny, které bych kdy mohla potřebovat!

 

Next up is the rest of my cream blushes. I like all of these a lot  – Kjaer Weis, Laura Mercier, Ilia Beauty, & Other Stories and my latest discovery the Kosas palette in Tropic Equinox which has the most beautiful cream highlighter!

Další přichází na řadu druhá část krémových tvářenek. Všechny jsou perfektní – Kjaer Weis, Laura  Mercier, Ilia Beauty, & Other Stories a mým posledním objevem je paletka Kosas v odstínu Tropic Equinox, obsahuje ten nejkrásnější krémový rozjasňovač!

 

Well, that’s it! Hope you’ve enjoyed a look at my vanity including my 2018 makeup faves. What about you, what products have you discovered and totally fell for? We will have a look at best of skincare/haircare next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je vše! Doufám, že vás nahlédnutí na můj toaletní stolek a mou nejoblíbenější kosmetiku za rok 2018 bavilo. Jaké poklady jste loni objevili vy? Příští neděli se spolu podíváme na best of z kosmetiky pečující a té vlasové!
* Článek obsahuje PR produkty.