The Best Of Skincare & Haircare 2018

Happy Sunday and welcome to a new post! I adore makeup products but skincare will always be my number one love. I find it so relaxing to treat my skin even if it’s only for a moment every day and of course, better skin means less makeup! Also if you use skincare products beneficial for your skin your makeup will apply better on top and not to mention your makeup will look better. When I was choosing the creme de la creme skincare products of 2018 I went through all of my blog posts I’ve posted throughout 2018 to make sure I wouldn’t forget anything and I really enjoyed looking back. As with my makeup faves, I won’t do a strict one product per category kind of post but just write about the stuff I’ve loved treating my skin with. And because of my love for haircare, I will show you some of my fave products as well! Enjoy!

Přeji vám hezkou neděli a zdravím vás u nového článku! Dekorativní kosmetiku zbožňuji, ale ta pečující přeci jen vždy bude mou srdcovkou číslo jedna. Mé pleti ráda dopřávám jen to nejlepší a celé to hýčkání mi přijde jako skvělý relax, byť je to jen na chvilinku každý den. No, a samozřejmě lepší pleť jde ruku v ruce s potřebou se méně líčit, protože proč zakrývat hezkou pleť nánosy líčidel, ne? Také platí, že pokud pečující kosmetika vaší pokožce sedne a dělá jí dobře, makeup se na ní bude lépe nanášet a samotné líčení bude vypadat ještě lépe. Prošla jsem všechny články s pečující kosmetikou za předešlý rok, abych na nic nezapoměla a musím říci, že mě takové menší ohlédnutí zpět moc bavilo. Stejně jako s oblíbenými produkty z řad dekorativní kosmetiky nebudu dodržovat striktně jeden oblíbený produkt na kategorii. Spolu se tedy podíváme na vše, co si má pleť loni zamilovala. A protože si také potrpím na vlasovou kosmetiku,  připomeneme si i několik zajímavých produktů z péče o vlasy. Pěkné počtení!

CLEANSER
I do appreciate a good cleanser! Cleansing my skin is a step I don’t skip no matter what because every other skincare product you apply after can be beneficial only on clean skin. The Original Skin Cleansing Makeup Removing Jelly from Origins is perfect as a step one in my double cleansing routine (the first step is to remove makeup, second is to actually clean the skin), I’ve gone through 3 or 4 of these! Another great step one products are Votary Cleansing oil or Black sugar perfect cleansing balm from Skinfood. As a second step in my cleansing routine, I’ve enjoyed these a lot: the Moor Cream cleanser from Omorovicza, the Calendula Deep Cleansing Foaming face wash from Kiehl’s, the Daily Superfoliant from Dermalogica and the Detoxifying Black cleanser from Boscia (I love the warming up effect).
ESSENCE/LOTION
I am not that into toners but I do enjoy a good essence. I’ve fallen for these two: the anti-aging, softening, hydrating Iris Extract Activating Essence Treatment from Kiehl’s and the hydrating, refreshing Waso Fresh Jelly lotion from Shiseido – a little goes a long way but it instantly hydrates and plumps my skin.
SERUM
I’ve gone through a few serums but the one that stood out to me the most is the brightening, firming and water-based Dermalogica BioLumin-C serum!
MOISTURIZER
I’ve discovered some great moisturizers in 2018! The Balancing moisturizer from Omorovicza is one of them – it just makes everything better balancing my skin out and I adore the herbal scent! The Dermalogica Calm Water gel is amazing at hydrating but also calming my skin whenever it wasn’t happy. The lightweight yet very hydrating Dramatically Different hydrating jelly from Clinique is still something my skin enjoys! I’ve tried quite a lot from Caudalie and the Vinosource Moisture Recovery cream was another great product my skin enjoyed so much as well as their Moisturizing Sorbet form the same range! The Alpha H Daily Essential Moisturizer with SPF 50 was my go-to during summer. It’s great at hydrating and protecting my skin – my face got never burnt because of this gem and I’ve tested it not only in the city but also on holidays at the beach. I’ve been using it for 2-3 years and I know I will go back to it this summer again.
PRIMER
I love using primers, I don’t use them every day but just when I see my skin needs something extra. The Original Skin Pore Perfecting Cooling primer from Origins stood out to me the most and I’ve enjoyed it especially in summer because of the pleasant cooling effect, it’s also smoothing and it gets bonus points for making my makeup last through the heat! Becca does amazing primers, one of them is the brightening First Light priming filter that makes you instantly look fresh and awake!
EXTRAS
Let’s have a look at some miscellaneous products I like to call an extra treat for my skin. The Beauty Elixir from Caudalie is something you don’t need but it’s definitely that something extra. I like to use it as a refreshing mist during the day and it’s been a favorite of mine for years! The probiotic skincare brand Aurelia has some amazing products and the Cell Repair night oil is definitely one of them. My skin looked always beautiful in the morning! I can’t forget to mention my Jade roller, that’s absolutely an extra treat for the skin and I love to massage my face with it! The Supergoop Defense Refresh setting mist with SPF 50 is something I enjoyed in summer so much! It sets & mattifies the makeup while adding sun protection thanks to the SPF 50. A perfect companion in the heat! I won’t tell you which lip balm I liked the most simply because I love all of them! On the other hand, only one lip scrub stood out to me and that was the coffee one from Frank Body. A must-have for all coffee lovers out there! And the last extra product I think it’s amazing is the Dermalogica Rapid Peel Reveal – a professional grade at home peel for firmer, glowing skin.

ODLIČOVAČ
Na kvalitní odličovač nedám dopustit! Tento krok nikdy nevynechám, ať se děje cokoliv, protože jen opravdu čistá pleť si může užít další péče, kterou jí poskytnete. Odličovací želé Original Skin Cleansing Makeup Removing Jelly od Origins je skvělým prvním krokem v mé dvojité odličovací rutině (v prvním kroce odstraním veškeré líčení, v druhém se dostávám k samotnému vyčištění mé pokožky). Za předchozí rok jsem spotřebovala 3 nebo 4! Dalším takovým výborným produktem je odličovací olej Votary nebo také odličovací balzám Skinfood Black sugar perfect cleansing balm. Pro druhý krok v mé čistící rutině jsem si loni oblíbila Moor Cream cleanser od Omorovicza, Calendula Deep Cleansing Foaming face wash od Kiehl’s, Daily Superfoliant od DermalogicaDetoxifying Black cleanser od Boscia (ten hřejivý efekt mě asi nikdy bavit nepřestane!).
ESENCE/LOTION
Na tonika moc nejsem, ale esence/lotion si užívám. Nejvíce mě zaujala anti-aging, zjemňující, hydratační Iris Extract Activating Essence Treatment od Kiehl’s a osvěžující, hydratační Waso Fresh Jelly lotion od Shiseido – stačí ho opravdu málo, zato pleti dodá extra hydrataci, pleť je pak krásně svěží.
PLEŤOVÉ SÉRUM
Těch jsem loni vyzkoušela několik, ale nejvíce mě asi zaujalo rozjasňující, zpevňující sérum na bázi vody BioLumin-C od Dermalogica.
HYDRATAČNÍ KRÉM
V roce 2018 jsem jich objevila hned několik! Jedním z nich je Balancing moisturizer od Omorovicza – umí pleť srovnat – doslova vybalancovat, aby vypadala perfektně, a ta bylinková vůně mi také přirostla k srdci! Calm Water gel od Dermalogica je úžasný, zejména tehdy, když má pleť nebyla úplně nejšťastnější, umí krásně zklidnit a hydratovat. Lehounké, ale přesto velice hydratační Dramatically Different hydrating jelly od Clinique, je něčím, co mé pokožce neskutečně vyhovuje. Od Caudalie jsem toho zkusila už poměrně dost a Vinosource Moisture Recovery cream patřil k dalším skvělým objevům od této značky, stejně jako jejich hydratační Sorbet z té samé řady. V létě jsem nedala dopustit na Alpha H Daily Essential Moisturizer s SPF 50. Nejen, že mé pokožce dodá potřebnou dávku hydratace, ale i ji skvěle ochrání – nikdy jsem se s ním nespálila, a to jsem ho používala nejen ve městě, ale i na pláži na dovolené. Objevila jsem ho před 2-3 lety a vím, že se k němu letos také vrátím.
PRIMER
Primery používám ráda, ne však každý den, ale spíše podle aktuálních potřeb mé pokožky. Nejvíce mě loni zaujal Original Skin Pore Perfecting Cooling primer od Origins. Právě díky jeho chladícímu efektu mě bavil nejvíce v letním odbobí, umí ale pleť také vyhladit a líčení s ním vydrželo i v tom největším horku! Primery od Becca mi přijdou také hodně povedené, jedním z nich je rozjasňující First Light priming filter, který je doslova filtrem pro vaši pleť, díky kterému hned budete vypadat fresh.
EXTRA PÉČE
Pojďme se nyní podívat na takový mix pečujících produktů – jsou něčím navíc v rámci mé rutiny. Takovým produktem je bezpochyby Beauty Elixir od Caudalie. Není to věc, kterou nutně potřebujete, ale když ji máte, je příjemné ji používat. Já mám Elixir nejraději k osvěžení v průběhu dne a používám ho již roky! Pečující kosmetika s probiotiky Aurelia má v repertoáru spoustu skvělých produktů a noční olej Cell Repair night oil je rozhodně jedním z nich. Má pleť vypadala po ránu vždy krásně. Mezi mými extras nesmím zapomenout zmínit můj Jade roller, ten je opravdu něčím navíc. Přes léto mě také hodně bavil Supergoop Defense Refresh setting mist s SPF 50. Je to skvělý společník do každého horka. Který balzám na rty jsem používala nejraději, vám nepovím, protože je zbožňuji všechny! Zato vám ale povím, že mým nejoblíbenějším peelingem na rty je ten kávový od Frank Body. Nezbytnost pro každého milovníka kávy. A posledním takovým extra produktem, který mi loni přišel úžasný, je Rapid Peel Reveal od Dermalogica – domácí exfoliant se silou toho profesionálního, který vám v pohodlí domova vykouzlí pevnější a rozzářenou pleť.

FACE MASKS
I like to treat my skin to a face masks 2-3 times a week and I like to have options depending what my skin needs at the moment. The Glow-Co-Nuts coconut moisture mask from Origins x Madeleine Shaw collab is a great hydrating face mask. It’s always great to start the day with a quick face mask. I’ve been loving the Glow mask from Frank Body for a quick morning pamper. I love to leave a face mask overnight and the Jet Lag mask from Summer Fridays was definitely my go-to one. It’s hydrating, brightening and makes my skin look great. You can use it under makeup or the classic way as a wash off face mask as well. The Cilantro & Orange Extract Pollutant defending masque from Kiehl’s is definitely a miracle skincare treat. It deeply cleanses and detoxifies, hydrates and brightens the skin. Be aware it draws the impurities out I recommend not using it right before an important event! I’ve discovered the Superfood face mask from Youth to the people almost at the end of the year but I’ve wanted to briefly mention it because it’s amazing! It’s the type of face mask I love so much – hydrating and at the same time detoxifying!

PLEŤOVÉ MASKY
Masku si dopřávám celkem často, asi tak 2-3x týdně podle toho, co má pleť potřebuje. Skvělá hydratační maska je kokosová Glow-Co-Nuts coconut moisture mask od Origins v rámci limitované kolaborace s Madeleine Shaw. Skvělým začátkem do každého dne je samozřejmě pleťová maska. Pro tento rychlý ranní rituál jsem si oblíbila Glow masku od Frank Body. Noční masky také můžu, nejčastěji jsem takto nechávala přes noc na pleti kouzlit Jet Lag masku od Summer Fridays. Hydratuje, rozjasní a mé pleti evidentně svědčí. Lze ji také použít jako hydratační primer nebo klasickou masku, kterou smyjete. Cilantro & Orange Extract Pollutant defending masque od Kiehl’s je rozhodně něčím extra! Hluboce čistí a detoxikuje pleť, zároveň ji ale i hydratuje a rozjasňuje. Nečistoty umí na povrch vytáhnout dokonale, tak jen jedno malé varování, abyste masku nepoužili přímo před nějakou důležitou událostí! Masku se samými superfood ingrediencemi od Youth to the people jsem objevila téměř koncem roku, ale i tak jsem ji chtěla krátce zmínit, protože je úžasná! Je to přesně ten typ masky, který mám nejraději – hydratační a detoxikační zároveň!

HAIRCARE
Let’s have a look at some haircare faves too! I don’t get wowed easily by shampoos, I either like & enjoy them or I don’t. But the one that stood out to me is the Biotin & Collagen one from the brand OGX. It’s meant to give you thick, volumized hair and that’s exactly what it does plus I love it gives my hair grip which means hold & texture. The weightless Leave In conditioner from Sachajuan has a beautiful scent, it’s hydrating, it adds shine, volume, and makes a great primer before styling your hair. I got the Davines Oi All in one milk in my Liberty advent calendar so not that long ago, but it’s worth mentioning.  It’s a multi-purpose product for adding shine, softening, volumizing, detangling, minimizing frizz and I find it makes my hairstyle last longer. I’ve also explored the haircare brand Alterna – I liked their Multiplying Volume shampoo and conditioner, but what stood out to me is the Multiplying Volume Styling mist – it’s volumizing, thickening and I find the volume really lasts even the second or the third day after using it in my hair. I am not that into hair sprays but the Natural hair spray from Philip Martin’s is so good! I prefer texturizing sprays to style my hair – the best ones are the Wind Blown 05 from Redken, the cult classic Oribe Dry texturizing spray and I’ve recently tried the Cool Girl Barely There Texture Mist from Sam McKnight and I love it too. Oh, and the Sea Mist Texturizing Salt Spray from Herbivore is great too – it gives beachy texture to your hair and I give it bonus points for that vanilla & coconut scent!

VLASOVÁ PÉČE
Pojďme se spolu podívat i na ty slíbené oblíbence z řad vlasové kosmetiky. Šampony mě jen tak neohromí, buď mi vyhovují, nebo prostě ne. Jeden, který mě loni celkem příjemně překvapil, je Biotin & Collagen šampon od značky OGX. Vlasy by po umytí měly být plné objemu, husté. Přesně takové jsou, a navíc mají takový ten grip a texturu. Bezoplachový kondicionér Sachajuan mě také hodně bavil. Krásně voní, vlasy hydratuje, dodá jim lesk a objem. Osvědčil se mi také i jako péče před finální úpravou účesu. Vlasové mléko Davines Oi All in one milk jsem objevila díky adventnímu kalendáři Liberty, tedy poměrně nedávno, ale za zmínku stojí již teď. Jedná se o multifunkční produkt, který vlasům dodá lesk, objem, zjemní je, krásně se s ním rozčesávají, nekrepatí a přijde mi, že s ním účes vydrží déle pěkný. V předchozím roce jsem také více objevovala značku Alterna. Multiplying Volume šampon a kondicionér pro objem vlasů byly fajn, ale co jsem si zamilovala, je Multiplying Volume Styling mist – vlasům po umytí dodá objem, hustotu a přijde mi, že vlasy hned druhý den nezplihnou, ale naopak mi je udrží plné objemu i druhý či třetí den po umytí. Klasické laky na vlasy moc nemusím, ale ten od přírodní vlasové kosmetiky Philip Martin’s, mi hodně vyhovuje! K finální úpravě účesu mám mnohem raději texturizační spreje – nejraději mám Wind Blown 05 od Redken, kultovní Oribe Dry texturizing spray. Nedávno jsem zkusila Cool Girl Barely There Texture Mist od Sam McKnight a přijde mi také skvělý. Sea Mist Texturizing Salt Spray od Herbivore je také výborný – vlasům dodá texturu, jak kdybyste strávili den na pláži, a body navíc má za tu krásnou vanilkovo-kokosovou vůni!

And that’s everything I’ve enjoyed treating my skin & hair with! I’ve tried to keep it short but I guess it’s easily said than done and I didn’t want to forget anything great. What are your favorite skincare and haircare products you’ve enjoyed in 2018? See you next Sunday!

Toť vše, čím jsem nejraději hýčkala mou pleť a vlasy v roce 2018! Snažila jsem, aby byl článek co nejkratší, ale to v tomto případě není tak snadné, protože jsem nechtěla na nic zapomenout. Jakou pečující kosmetiku jste si loni oblíbili vy? Uvidíme se opět příští neděli!