Flawless Skin The Natural Way – Kosas Tinted Face Oil

Hello and welcome to a new post! About a month ago after hearing so many glowing reviews I’ve finally caved and treated myself to the revolutionary Tinted face oil from Kosas. If you never heard about this brand – it’s a natural beauty brand based in L.A., their products are consciously formulated with natural ingredients to protect, hydrate, soothe and heal the skin the natural way. The brand’s philosophy is to cultivate beauty on every level – physical, energetic, intellectual and soul aka ,,kosas” of the self. Their products aren’t tested on animals and are also free from parabens, phthalates, preservatives, synthetic fragrances or mineral oil. The last thing I want to mention before we get to the review is where to get their products if you’re based in Europe like me – I like to shop Kosas either on Naturisimo or Niche-Beauty. Let’s see what this Kosas product is all about!

Vítejte u nového článku! Po samých pochvalných ohlasech na revoluční produkt Tónovací olej značky Kosas, jsem si ho zhruba asi před měsícem konečně pořídila také. Pokud o Kosas slyšíte nyní poprvé, tak vězte, že se jedná o značku přírodní dekorativní kosmetiky z L.A. Jejich produkty jsou vyráběny výhradně z přírodních složek tak, aby pleť chránily, hydratovaly, zklidňovaly a hojily přírodní cestou. Filozofií značky je myšlenka, že je třeba se zkrášlovat nejen na úrovni fyzické, ale i té energické, intelektuální a duše tj. ,,kosas” vlastního já. Kosmetika Kosas není testována na zvířatech a neobsahuje parabeny, ftaláty, konzervanty, umělé vůně nebo minerální olej. Než se dostaneme k samotné recenzi, chtěla bych ještě zmínit, kde můžete Kosas produkty sehnat. Pokud žijete jako já v Evropě, tak můžete nakupovat buď na Naturisimo, a nebo na Niche-Beauty. A nyní se konečně podíváme na ten Kosas zázrak!

Kosas like to call this Tinted face oil the future of foundation and I absolutely agree. It’s about time more brands would think about incorporating the good ingredients for your skin when formulating new makeup products basically makeup meeting skincare. Some brands do that but like I said it could be more of them. But back to the oil, the name is kinda misleading because it’s actually a light-weight medium coverage foundation and at the same time a deeply hydrating skin elixir. It’s formulated with a blend of gentle botanical oils  – no essential oils for those of you with sensitive skin. It is supposed to even out your skin tone, illuminate, minimize pores and cover any imperfections.

Kosas svůj tónovací olej nazývá budoucností makeupů a já naprosto souhlasím. Je na čase, aby více značek přemýšlelo při výrobě dekorativní kosmetiky o užití složek prospěšných pro naši pleť. V podstatě, aby dekorativní kosmetika byla zároveň i tou pečující. Samozřejmě takových značek už několik existuje, ale i tak by jich mohlo být více. Ale zpět k oleji, jeho název mi přijde tak trošku matoucí, protože se vlastně jedná o lehounký makeup se středním krytím, který pleť také hluboce hydratuje. Samotný olej je směsí šetrných rostlinných olejů – pro ty z vás s citlivou pletí je dobré vědět, že v oleji nejsou obsaženy oleje esenciální. Tónovací olej by měl sjednotit tón pleti, tu také rozjasnit, zmenšit póry a zakrýt jakékoli nedokonalosti. 

The consistency is very watery but it magically changes into a velvety finish – it kinda reminds me of the finish of the Dior Backstage foundation. It’s designed to be applied with your fingers as you would apply your moisturizer. Even though I don’t mind applying it that way I prefer using a sponge. Also, don’t forget to shake it well before you actually apply it. For a lightweight coverage use just one or two drops, if you desire more coverage then simply use more of the oil. I was a bit afraid it would make my skin oily, but it absorbs very quickly into the skin and it certainly doesn’t make you oily. It’s recommended to use an oil-based moisturizer because it doesn’t layer that great with silicone based skincare and you could experience piling of the tinted oil. Also, because this oil doesn’t have silicones in it it’s important to exfoliate your skin regularly so it doesn’t cling to any dry patches you might have.

Konzistencí je hodně vodový, ale po nanesení vám na pokožce vykouzlí sametový finiš – tak trochu mi připomíná makeup Dior Backstage Face and Body. Produkt je navržený speciálně pro aplikaci prsty tak, jako kdybyste si nanášeli hydratační krém. Ačkoli mi to celkem vyhovuje, stejně ho raději nanáším houbičkou. Dobré je také nezapomenout s ním před použitím hezky zatřepat, aby se oleje spojily s pigmentem. Musím přiznat, že jsem se trošku bála, že bude má pleť pak mastná. Ale olej se do pokožky vpíjí poměrně rychle a žádná mastnota se nekoná. Kosas doporučuje používat pod olej hydratační krém na bázi oleje, protože si díky oné směsi olejů nerozumí se silikony a mohlo by se vám stát, že by se olej začal na pleti žmolkovat. Je také dobré nezapomínat na pravidelnou exfoliaci. Aby díky tomu, že olej neobsahuje silikony, nezvýrazňoval suchá místečka. 

 

Let’s talk shades! There are 10 shades that have been optically blended to suit over different skin tones. These shades magically self-adjust – I got the shade 03 Light with neutral undertones and even though it looks a tiny bit darker for my skin it magically adjusts to my skin after I apply it.

A nyní k odstínům! Můžete vybírat z 10, které byly opticky smíchány tak, aby sedly různým tónům pleti. Každý odstín se zázračně přizpůsobí vašemu tónu pleti – já mám odstín 03 Light s neutrálním podtónem. I když vypadá trošku tmavší, sedne mi perfektně. 

I’ve mentioned it’s a revolutionary product in the beginning. You must be curious why, well the quick application (Kosas even like to call it the 10-second application), the nourishing formula, the long-lasting staying power making it stays on the face all day, the self-adjusting colors, the interconnection of makeup and skincare  – all of these contribute to a new definition of a flawless face the natural way.

V úvodu jsem zmínila, že se jedná o revoluční produkt. Jistě vás zajímá, proč. Tak tedy ona rychlá aplikace (Kosas dokonce mluví o 10ti sekundové aplikaci), hydratační složení, dlouhá výdrž, díky které olej vydrží na pokožce celý den, samopřizpůsobující se odstíny a spojení dekorativní kosmetiky s tou pečující – to vše nově definuje bezchybný vzhled pleti přírodní cestou.

 

I am so glad I’ve discovered this brand last year. I am very intrigued by this Tinted face oil – not to mention it’s a good feeling to know you’re applying something non-toxic onto your skin. Also, their cream palette is amazing, the only missing piece of my Kosas puzzle is a lipstick. If I only knew which shade to get because all of them look beautiful. What about you and natural makeup?

Jsem moc ráda, že jsem tuto značku loni objevila a spolu s ní i tento tónovací olej – je skvělé vědět, že si na pokožku nanášíte jen to dobré. Od této značky mám doma ještě jejich krémovou paletku, a ta je také úžasná. Teď už mi v mém Kosas puzzle chybí jen nějaká ta rtěnka. Jen kdybych se už konečně rozhodla, který odstín si vybrat, protože krásné jsou vážně všechny. A co vy a přírodní kosmetika?