What’s On My January Makeup Menu

Hello and welcome to a new post! The time has come and we will have a look at my latest beauty discoveries plus most loved products in January. I am still into minimal makeup and I doubt that will ever change. With the pretty cold weather comes a need for some extra hydration and products for glowing skin. Btw. I have just recently tried to mix oil with my foundation and I have to tell you my skin looks amazing – it’s definitely a great step if your skin suffers in this cold weather too! But back to January’s makeup menu, enjoy!

Zdravím vás u nového článku! Opět nastala ta chvíle, kdy se spolu podíváme na mé nejnovější kosmetické objevy a nebudou chybět ani stálice v mém každodenním líčení za měsíc leden. Takové to jednoduché, minimální líčení mě stále baví a upřímně pochybuji, že někdy bavit přestane. Jelikož se nám pěkně ochladilo, má pokožka je nyní sušší a potřebuje trochu té hydratace navíc, a to samé platí pro rozjasňující produkty. A jen tak mimochodem, celkem nedávno jsem zkusila do mého makeupu přimíchat pár kapek pleťového oleje a musím říci, že má pleť vypadala krásně – rozhodně je to super krok navíc, jestli vaše pokožka trpí v této zimě tak jako ta moje! Ale nyní zpět k lednovému makeupovému meníčku, přeji pěkné počtení!

When my skin gets a bit drier I don’t want to put anything heavy on top. I like to amp up my skincare routine so my skin looks plump and glowing and then I like to use this Skin perfecting tint from Glossier. To be honest I’ve neglected it a bit but the spark is back! It doesn’t give any coverage just beautiful even-toned glowing skin. Of course, I need a bit coverage for some imperfections and that’s the time my By Terry Terrybly Densiliss concealer* comes to play. It’s creamy, covers everything I need and brightens my undereye are just perfect.

Nerada mou pleť zatěžuji těžším líčením. Naopak chci, aby co nejvíce dýchala, obzvláště teď během zimy, kdy je sušší. Pokožce dopřávám více pečující kosmetiky, aby byla hezky hydratovaná a rozjasněná. A naopak uberu v té dekorativní, pak už mi stačí jen Skin perfecting tint od Glossier. V poslední době jsem ho zas tak často nepoužívala, ale v lednu to mezi námi opět zajiskřilo! Nezakryje sice nic, ale zato vám zajistí krásnou, sjednocenou a rozjasněnou pleť. Samozřejmě nějaké to krytí přeci jen potřebuji, a to pak na řadu přichází korektor Terribly Densiliss* od By Terry. Je krémový, zakryje, co je třeba a umí i rozjasnit mé oční okolí. 

Yep, I still adore the Terrybly Densiliss contouring compact* in the shade Fresh Contrast. It’s a great powder compact for defining my features and giving my cheeks a beautiful rosy natural glow.

Ano, konturovací kompakt Terribly Densiliss* v nádherném odstínu Fresh Contrast mě stále baví. Na lehké konturování je skvělý, stejně tak perfektně umí lehce dorůžova a velmi přirozeně rozjasnit mé tváře.  

 

My skin needs all the glow at the moment and the Killawatt highlighter in the shade Hu$tla Baby from Fenty Beauty delivers 100 %.

Aby, toho rozjasnění bylo ještě více, mohu se na 100 % spolehnout na rozjasňovač Killawatt v odstínu Hu$tla Baby od Fenty Beauty.

Even though the Hyaluronic Hydra powder from By Terry is still my number one loose powder I like to switch it up with the cult-classic Loose setting powder from Laura Mercier. It certainly lives up to the hype!

Ačkoli je sypký pudr s kyselinou hyaluronovou od By Terry stále mou jedničkou, ráda ho občas vyměním za kultovní klasiku, sypký pudr od Laury Mercier. Je opravdu tak dobrý, jak se o něm říká!

 

Moving on to eye makeup! I’ve been into bronzey shades a lot lately and I absolutely adore my recent addition from the Libre collection from Chanel. It’s the Ombre Premiére eyeshadow in the shade Cuivre Lamé and the lion embossing is so pretty – it’s very durable because it still looks beautiful even after my little curious boy dipped his fingers into it 🙂 The shade itself is very interesting, it’s bronzey with metallic finish but when you layer it up it gets darker with black particles. I like to apply a light layer for an everyday look but if layered it makes a beautiful smokey eye! The powder is very soft and quite long-lasting. And to complete my eye look I’ve been mostly using the Caution Extreme lash mascara from Hourglass. I like it but I am not sure if it’s a mascara I would have to have again. It gives nice length and volume to my lashes but something is still missing. Maybe the spark will come later, we will see.

A nyní se přesuneme k líčení očí! Čím dál tím více mě baví bronzové odstíny a nejnovější kousek z kolekce Libre od Chanel mě hodně nadchnul. Oční stín Ombre Premiére v odstínu Cuivre Lamé se lvem je překrásný – kupodivu vypadá stále hezky, i když si ho musel ,,osahat” můj malý zvědavěc doma 🙂 Odstín sám o sobě mi přijde hodně zajímavý, je bronzový s metalickým finišem přesně tak, jak vypadá, ale když ho začnete vrstvit ztmavne černými částečkami. Na každodenní líčení mi stačí jen lehká vrstva, ale můžete s ním vykouzlit i krásné kouřové líčení! Stín je velmi jemný a na víčku vydrží obstojně. Samozřejmě nesmí chybět řasenka, v lednu jsem nejčastěji používala Caution Extreme od Hourglass. Není špatná, ale nejsem si jistá, jestli bych si ji ještě někdy pořídila. Řasy umí prodloužit, zahustit, ale prostě mi u ní něco chybí. Možná ještě jiskra přeskočí, uvidíme.

 

The Diorshow Bold brow mascara from Dior isn’t anything new here. It’s a great tinted gel (I use the shade Dark) with little fibers and like I said before a perfect dupe for my beloved Boy Brow.

Řasenka na obočí Diorshow Bold Brow se tu objevuje již nějaký ten pátek. Takže jen krátce – je to skvělý barevný gel na obočí s mikročástečkami (já ho používám v odstínu Dark), a jak jsem již několikrát zmínila, je to nejbližší dupe mého oblíbeného Boy Brow.

I’ve been into glossy lips a lot lately! When I heard Dior is releasing new shades of the Dior Addict Lip Maximizers I was very interested because I have the original one in a mini version. These are lip plumping glosses with a tingling effect included! These Lip Maximizers are very hydrating thanks to the hyaluronic acid. They come in eight beautiful translucent shades (the eighth one called Beige is US Only) inspired by the iconic Lip Glows. You can have your fave shade of the Lip Glow balm in a Maximizer now. There are also two finishes – pure and shiny. Holo pink looks beautiful so does Berry, but the Rosewood shade was a clear winner. It’s a rosy pink with a beautiful shine. I like to wear it on its own or pair it with one of my fave lip pencils in the shade Rose from Kjaer Weis.

Poslední dobou mě baví lesklé rty! Když jsem zaslechla o nových odstínech Dior Addict Lip Maximizerů, věděla jsem, že to bude něco pro mě. Už z důvodu, že mám doma originální odstín v mini verzi. Lip Maximizery jsou lesky zvětšující rty s lehkým tingling efektem, které díky kyselině hyaluronové rty také hydratují. Nově tedy přibylo 8 krásných, průsvitných odstínů (ten osmý s názvem Beige je dostupný pouze v USA), které jsou inspirovány ikonickými Lip Glow balzámy na rty. Nyní si můžete dopřát svůj oblíbený odstín Lip Glow i v podobě Lip Maximizeru. Ty jsou dostupné ve dvou provedeních – průzračné nebo třpytivé verzi. Odstín Holo pink vypadá dokonale, stejně tak jako Berry, ale jasným vítězem je u mě Rosewood. Nádherná tlumená růžová s báječným leskem. Nejraději ho nosím buď jen tak samotný, a nebo v kombinaci s mou oblíbenou tužkou na rty Kjaer Weis v odstínu Rose. 

Well, that’s everything from my January makeup menu. Hope you’ve enjoyed it & see you next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je z mého lednového makeupového meníčka vše. Doufám, že se vám článek líbil & uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty