What’s On My Spring Beauty Radar

Welcome to the usual Sunday dose of beauty! Spring is slowly coming up and with it, new beauty releases. That’s why I want to show you what’s on my current beauty wishlist as a little reminder of my last blog mini-series about beauty consumerism. I got the idea last summer because I simply felt overwhelmed by the constant new beauty releases. I told you I want to enjoy more what I have instead of buying new things all the time. I have to say I’ve been good – of course, I’ve treated myself to a few things but nothing major and I’ve been mainly getting things I really needed aka the low buy.

Vítejte u obvyklé nedělní dávky kosmetiky! Jaro se pomalu, ale jistě blíží a s ním i jarní novinky. Tak mě napadlo, proč vám neukázat, po čem momentálně touží mé kosmetické srdíčko. Naposledy jsem takový kosmetický wishlist dělala v rámci mé poslední mini-série článků o kosmetickém konzumu. Celý ten nápad vznikl díky tomu, že jsem se cítila zahlcená neustálým přísunem novinek, které na nás kosmetické firmy chrlí. Také jsem vám mimo jiné sdělila, že namísto kupování nových věcí, si chci užívat vše, co už doma mám. Musím říci, že se mi to od té doby víceméně daří – něco jsem si samozřejmě koupila, nicméně nešlo o kvanta kosmetiky, spíše jsem nakupovala to, co mi došlo a logicky jsem onu kosmetiku potřebovala nahradit – čili jsem v tzv. režimu low buy.

I think it was about time to introduce a new blog mini-series focusing on minimal makeup. We will have a look at the basics worth having in your makeup bag as well as the skincare basics because good skin goes hand in hand with a minimal approach to makeup. I will also talk about my favorite multitasking products as well as what’s on my usual minimal makeup menu. But back to my beauty wishlist – bear in mind it’s only a wishlist and that doesn’t mean I will get everything below  – a girl can dream, right?

Od poslední mini-série uplynula už nějaká doba a myslím, že nastal pravý čas na další – zaměřenou na minimální líčení. Podíváme se spolu na základní produkty, které se vyplatí mít ve své kosmetické taštičce, nevynecháme ani základy péče o pleť, protože s minimálním přístupem k líčení jde v ruku v ruce i zdravě a hezky vypadající pleť. Také vám povím více o mých oblíbených multifunkčních produktech a nebude chybět ani klasické minimální makeupové meníčko. Ale zpět k mému wishlistu – ráda bych poznamenala, byť se mi vše níže opravdu hodně líbí, neznamená to, že si chci všechno pořídit – proto je to také právě jen wishlist, ne?

Yep, that Kosas lipstick is still on my wishlist! But there are also a few new lip releases that caught my eye. For example the new liquid lipsticks from By Terry! They come in matte and shine versions and of course, I am drawn to the Lip-Expert shine lipsticks. I rarely get anything from Lancome but these marble L’Absolu Tone Up balms look just so beautiful! Hourglass recently came up with five new shades of their N°28 Lip Treatment Oil and they look very tempting.

Ano, rtěnka Kosas z mého wishlistu stále nezmizela! Do oka mi padlo i pár novinek na rty jako např. nové tekuté rtěnky By Terry! Můžete si je dopřát v matném nebo lesklém provedení, mě láká více lesklá verze Lip-Expert Shine. Kosmetiku Lancome nakupuji jen zřídka, ale jejich poslední počin v podobě mramorových balzámů na rty L’Absolu Tone Up balm mě hodně zaujal – vypadají nádherně! Také mě lákají nové odstíny vyživujícího oleje na rty N°28 Lip Treatment Oil od Hourglass – k původnímu bezbarvému přibylo 5 barevných verzí. 

I am still amazed by the NARSissist Wanted palette but the latest one called Skin Deep Eye palette containing twelve neutral shades looks beautiful as well. I find it a bit similar to Wanted so I am not sure if I get this one but in case you’ve missed that palette you can treat yourself to this release. Ahh, Natasha Denona, how many times have I heard your name in the beauty world? Well, a lot! This brand is finally available on Cult Beauty and that means I can treat myself. Her eyeshadow palettes look amazing and because I don’t need a big palette in my beauty life a mini one would be just enough to see if the quality is really there like I’ve heard. The mini sunset palette looks right up my street. Unfortunately, this one isn’t available on CB yet.

Nadšení z paletky NARSissist Wanted stále ještě neopadlo, nicméně nejnovější Skin Deep Eye paletka s dvanácti neutrálními odstíny nevypadá vůbec špatně, ba naopak. Trošku mi připomíná Wanted, takže si nejsem jistá, jestli bych užila něco podobného, ale ti z vás, komu Wanted unikla, si můžou dopřát tuto. Už ani nevím, kolikrát jsem v kosmetických kuloárech zaslechla jméno Natasha Denona – bylo to hodněkrát! Tato značka je konečně také k sehnání na Cult Beauty, a to nemůže znamenat nic jiného, než že mám na něco zálusk. Její paletky očních stínů vypadají božsky. Klasickou velkou bych asi moc neužila, ale nějakou z mini paletek bych zkusila ráda a ověřila si, zda je kvalitou tak top, jak se říká! Nejvíce se mi líbí mini sunset paletka, ta ale na CB zatím k dostání není. 

And speaking of Cult Beauty – they stock the 100 % vegan and cruelty-free brand Milk makeup now! Unfortunately, they ship only to the UK and Ireland but I still managed to order something thx to my lovely IG friend Cory!

A když už jsem tady zmínila Cult Beauty – mají nově v nabídce 100% veganskou, na zvířatech netestovanou značku Milk Makeup! Bohužel ji zasílají pouze do UK a Irska, mě se i přesto podařilo díky mé IG kamarádce Cory něco objednat!

Chanel has the most beautiful releases every time! Their Asia inspired the spring-summer 2019 collection called Vision d’Asie: l’art du détail is stunning. The Baume Essentiel a moisturizing, highlighting balm that can be used on your face, lips or eyes looks absolutely beautiful. This one I need!

Kosmetické kolekce Chanel nemají nikdy chybu! Ta nejnovější na jaro-léto 2019 s názvem Vision d’Asie: l’art du détail je inspirována Asií, a jak by se dalo očekávat, je nádherná! Nejvíce mě láká multifunkční tyčinka Baume Essentiel – jedná se o hydratační, rozjasňující balzám, který můžete použít na obličej, rty nebo i oči. Tu prostě mít musím!

Dior is nailing it when it comes to new products. You certainly know I completely fell for the Dior Backstage collection and even though I have a few items that doesn’t mean I wouldn’t like to have more – maybe another brush or the Glow face palette. I am also eyeing up one of their Capture Youth serums the brightening Glow Booster – I’ve heard it’s amazing! And of course, I can’t forget their spring Lolli Glow collection. Lip Glows looking like candy? Yes, please!

V poslední době mě Dior novinky hodně baví! Jak jistě víte, kolekce Dior Backstage byla jednou z mých nejoblíbenějších kolekcí loňského roku. Ačkoli pár kousků z této řady doma již mám, neznamená to, že bych nechtěla zkusit více – možná ještě nějaký další štětec nebo rozjasňující paletku. Také mě láká jejich pleťová péče, a to jedno z jejich pleťových sér Capture Youth – konkrétně rozjasňující Glow Booster – slyšela jsem na něj jen samou chválu! Nemůžu zde také zapomenout na jarní kolekci Lolli Glow. Balzámy na rty Lip Glow, které vypadají jako bonbóny? To si nechám líbit!

I’ve been very intrigued by the brand Youth to the People – I love their Glow oil and the Superfood face mask, so it’s a perfect time to get their Superfood face wash too. I already had two minis of this cleanser so I know it will make a great addition to my skincare routine. I also want to try their newest release the Superberry hydrate + glow dream mask! Another face mask I want to try is the Sand and Sky Australian pink clay porefining face mask – I always had good skin experiences with pink clay masks and I bet I will like this one too!

V poslední době jsem doslova nadšená z pečující kosmetiky značky Youth to the People – jejich Glow olej je naprosto dokonalý a pleťová maska nadupaná samými super složkami stejně tak. Proč si tedy nedopřát i jejich Superfood čistící gel? Již jsem ho párkrát zkusila v mini baleních, takže vím, že je skvělý a perfektně zapadne do mé kosmetické rutiny. Také mě láká jejich nejnovější noční Superberry hydrate + glow dream maska! Další maska, která mi padla do oka, je australská maska s růžovým jílem od Sand and Sky – masky s růžovým jílem mi vždy vyhovovaly, takže se vsadím, že tato bude také!

And now to the beautifully scented part of my wishlist! What else would make it onto my wishlist than something from Jo Malone! Their latest intense cologne called Bronze Wood & Leather is supposed to be a smoky, woody and warm scent exactly how I like my scents to be! I am a big candle enthusiast so their latest Myrrh & Tonka intense candle is high up on my list for sure! Something I am very excited is their spring limited collection Wild Flowers & Weeds! There are five colognes in this collection and I can’t wait to try them all – I did my research and it should be released by the first of March! So far the Cade & Cedarwood or the Willow & Amber one look like I would like them a lot! Also how pretty are the bottles? I adore coconut perfumes so no wonder the Lime and coconut perfume called Pacific Lime from Atelier Cologne sounds like it would make a perfect summer scent!

A nyní k té voňavější části mého wishlistu! Po čem jiném bych mohla toužit, než po něčem od Jo Malone! Nedávno přišli s novou kolínskou v rámci černé intense řady. Bronze Wood & Leather má být vůně kouřová, dřevitá a hřejivá, prostě taková, jaké mám nejraději! Svíčky Jo Malone patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších, takže další novinka v podobě svíčky Myrrh & Tonka (opět v intense verzi) je na mém seznamu hodně vysoko! Čeho se ale vážně nemohu dočkat, je jarní limitovaná kolekce pěti kolínských s názvem Wild Flowers & Weeds! Ty flakonky mi přijdou naprosto nádherné. Snad je již brzy budeme moci zkusit, zatím jsem vypátrala datum prvního března, tak snad! Podle složení to vypadá, že by mi mohla hodně sednout Cade & Cedarwood nebo Willow & Amber. Kokosové vůně můžu, takže se není čemu divit, že mě nalákala novinka Atelier Cologne s názvem Pacific Lime. Myslím, že by se mohla skvěle hodit na horké letní dny.

And lastly, we will have a look at a few body and hair bits that made it to my wishlist. I adore the scent of Brazilian Bum Bum cream from Sol de Janeiro so their latest Coco Cabana Cream is something I am very curious about! I love a good texture hair spray and I like to try new ones. The Beach club volumizing texture spray from IGK Hair is definitely something high on my wishlist! I’ve heard so many great things about the brand Briogeo and I want to try their Scalp Revival charcoal and coconut oil micro-exfoliating shampoo. I love charcoal infused products as well as the ones containing coconut oil so this shampoo sounds like perfection.

Nakonec se podíváme na několik produktů z tělové i vlasové péče. Vůni krému Brazilian Bum Bum cream od Sol de Janeiro jsem si totálně zamilovala a jejich kokosová novinka Coco Cabana krém zní také skvěle! Na úpravu mých vlasů používám nejraději texturizační spreje, které také ráda zkouším. Proto je na mém seznamu velmi vysoko právě texturizační sprej pro objem vlasů Beach Club od značky IGK Hair. Značka Briogeo mě láká už celkem dlouho, a to díky právě velmi pozitivním recenzím. Nejvíce bych chtěla zkusit jejich exfoliační a výživný šampón Scalp Revival s aktivním uhlím a kokosovým olejem. Produkty s aktivním uhlím mě baví, stejně jako ty obsahující kokosový olej, takže není divu, že mě tento šampón tak zaujal.

And that’s everything on my wishlist! Hope you’ve enjoyed it and maybe you got inspired to treat yourself too! What’s on your beauty radar? See you next Sunday with the first part of the minimal makeup series. We will talk about the basics that are worth having in your makeup bag!

A to je z mého wishlistu vše! Doufám, že vás bavil a že jste se třeba nechali inspirovat! Co máte ve vašem kosmetickém hledáčku vy? Uvidíme se opět příští neděli s prvním článkem z nové série o minimálním líčení. Konkrétně to bude o základních produktech, které by neměly chybět v každé kosmetické taštičce!