Minimal Makeup Series – The Basics Worth Having In Your Makeup Bag

Hello and welcome to a new post! Makeup is very individual and our views on it as well. Some people are into full glam all the time and for others is a lipstick just enough. The most important thing is to stay authentic to yourself and wear makeup that makes you feel better because that’s what’s all about. Minimal makeup doesn’t have to mean you basically use just one or two products. For me, minimal makeup is mainly about light layers of products that make me feel beautiful, confident and like me. Nowadays we have so many options to choose from and as I mentioned in my previous beauty consumerism series the world of beauty can be hard to navigate sometimes. That’s why I thought it could be a good idea to kick off the minimal makeup series with a look at the basics worth having in your makeup bag!

Zdravím vás u nového článku! Líčení samo o sobě je hodně individuální záležitost a každý to vnímá jinak. Někdo zbožňuje full glam a někdo si vystačí jen se rtěnkou. Nejdůležitější na tom všem je, zůstat sám sebou, a líčit se tak, abyste vypadali a cítili se lépe. Jednoduché líčení pro mě určitě neznamená použít toho co nejméně, ale spíše je to o lehounkých vrstvách líčidel, díky kterým se cítím krásně, sebevědomě a především jako já. V současné době máme možnost vybírat z neskutečného množství kosmetiky, a jak jsem již zmínila v mé předchozí mini sérii článků o kosmetickém konzumu, někdy je těžké se v tom množství kosmetiky orientovat a neztratit se. Proto se dnes spolu podíváme na takové základní produkty, které se vyplatí mít v každé kosmetické taštičce!

FOUNDATION
Because good looking skin is the basic and anything else you put on top of this canvas will look great too when you nail this part. Of course, the most important thing is to take good care of your skin – I will dedicate a post to this topic within the series later. But not everyone’s skin is perfect and we might need a little bit of help from makeup too. That’s why I think it’s important to have a great foundation in your makeup bag depending on your skin needs. I prefer lightweight products like CC creams, tinted moisturizers, and lightweight foundations. My skin doesn’t need that much coverage – my main concerns are a bit of redness and sometimes dullness. So basically what I expect from my base product is to even out my skin tone and brighten it.

MAKEUP
Hezká pleť je prostě základ a vše, co na ní nanesete, bude pak na takovém základu vypadat také super. Samozřejmě dobrý makeup nestačí, nejdůležitější je věnovat vaší pleti potřebnou péči – na toto téma si povíme více v jednom z dalších článků. Ne každý má však to štěstí a může se pyšnit dokonalou pletí, a právě proto nám může hodně pomoci dobrý makeup. Proto si myslím, že by každý měl mít ten svůj ideální ve své kosmetické taštičce. Já mám nejraději produkty s lehkým krytím jako jsou CC krémy, tónovací hydratační krémy a lehounké makeupy. Má pleť nepotřebuje nějaké extra krytí – asi nejvíce mi dělá problém mírné zčervenání a mdlost. Takže od mých produktů očekávám, že mi sjednotí tón pleti a rozjasní ji.

CONCEALER
Because you simply need one unless you count yourself among the lucky ones who were blessed with perfect skin and no undereye circles. I know I am not that lucky and I need a concealer even if it means just for brightening up my undereye area. It really makes a difference and you instantly look fresher. Basically, my makeup mantra is to apply a sheer layer of something lightweight all over my skin and leave the rest that needs covering to a great concealer. Just a tip: for brightening, I love the Stretch concealer from Glossier or the Terribly Densiliss concealer from By Terry, for covering I adore the Soft matte complete concealer from NARS.

KOREKTOR
Potřebuje ho prostě každý, pokud tedy nepatříte mezi ty šťastlivce s dokonalou pletí a žádnými kruhy pod očima. Já rozhodně do té druhé skupiny nepatřím a korektor potřebuji, i kdyby to bylo jen na rozjasnění očního okolí. Takový korektor toho opravdu zmůže hodně, a ten rozdíl je vidět na první pohled. Člověk hned vypadá více fresh. Při líčení se řídím takovou mou základní mantrou – na obličej mi stačí nanést lehounká vrstva makeupu nebo CCčka a se vším, co je třeba opravdu zakrýt, si poradí dobrý korektor. Tip: na rozjasnění mám ráda korektor od Glossier Stretch concealer nebo Terrybly Densiliss od By Terry, na zakrytí zbožňuju korektor Soft matte complete od NARS.

BRONZER
I do skip blush completely quite often but bronzing powder never! It adds more color to your face, sometimes even like you’ve been on holiday. It also sculpts your features and you can use it even as an eyeshadow. A bronzer makes a perfectly natural looking eyeshadow ever, just try it. Depending on your preference you can get one in powder, cream, gel or even water formula. Told you, we have so many options to choose from! I adore bronzers from Dior, NARS, Chanel, By Terry and from the more natural brand’s spectrum the RMS Beauty cream bronzers are fab too.

BRONZER
Tvářenku vynechávám často, ale bronzer téměř nikdy! Dodá vaší pokožce zdravou barvu a někdy dokonce tak, jako kdybyste se vrátili z dovolené. Můžete si s ním zvýraznit své rysy a jako oční stín funguje také skvěle – takto vypadá krásně přirozeně, někdy to zkuste! Podle toho, jaké konzistenci dáváte přednost, můžete si dopřát bronzer klasický v pudrové podobě, nebo krémový, gelový a dokonce i tekutý. Vidíte to, říkala jsem vám, že máme opravdu z čeho vybírat! Já nedám dopustit na bronzery od značek Dior, NARS, Chanel, By Terry a z těch přírodních značek rozhodně doporučuji krémové bronzery od RMS Beauty.

BROWS
Because it really makes a difference! When you do your brows – and I don’t mean you draw them on for half an hour, sometimes even a little bit of clear brow gel makes a difference  – it just makes you look put together. Brows frame your face, so when you spend a little bit of time on taming them it pays off. I’ve been blessed with dark brows and I need a bit of pencil to fill them in just a little, but what makes the difference is a colored brow gel preferably with fibers in it because that’s what makes my brows look a bit bushier. Find what products suit your brows the best and don’t neglect them. Also, don’t forget our brows aren’t twins but sisters and we all have our good and bad brow!

OBOČÍ
Protože s upraveným obočím je opravdu vidět ten rozdíl! A nemusí to hned znamenat, že si budete obočí malovat půl hodiny, ono někdy stačí jen lehce upravit průhledným gelem na obočí a okamžitě vypadáte upraveněji. Obočí dotváří váš obličej, takže se vyplatí věnovat úpravě alespoň chvilinku. Já mám to štěstí, že mám obočí tmavé, a tak mi stačí jen tužka na obočí k jemnému dokreslení. Zdá se mi, že opravdu velký rozdíl dělá použití barevného gelu na obočí nejlépe s vlákny, aby vypadalo hustší. Vyberte si tedy takový produkt, který vám k úpravě obočí bude nejlépe vyhovovat a dopřejte jim onu péči. A také nezapomínejte, že naše obočí nejsou identická a každý máme jedno dobré a druhé horší!

MASCARA
Because it makes you instantly look more awake! I always say it’s not worth investing in higher end mascaras because there are a ton of great options in the drugstore but even I like to splurge sometimes and treat myself to a more pricier option. But then I go back to drugstore products. It’s good to have a good mascara that gives your lashes whatever you’re looking for and it doesn’t mean it has to be a higher end one. Given the amount of time we are using one mascara, it’s just not worth it. Go for Maybelline or L’Oreal and you won’t regret.

ŘASENKA
Protože díky řasence se vám okamžitě krásně otevře pohled! Vždy jsem toho názoru, že se moc nevyplatí investovat do dražších řasenek, protože se v drogerii dají sehnat skvělé kousky. Přesto ráda čas od času zkusím nějakou dražší, ale pak se opět vrátím k mým osvědčeným drogerkovým kouskům. Ve své kosmetické taštičce se tedy vyplatí mít dobrou řasenku, která vám vykouzlí řasy podle vašich představ, nemusí se jednat hned o dražší kousek. Vezmete-li v potaz životnost takové řasenky, tak to vážně moc cenu nemá. Rozhodně nebudete litovat nákupu nějaké od Maybelline nebo L’Oreal.

LIPSTICK
Because great lipstick makes you feel like a million bucks! It also ties the whole makeup look together and it’s just the cherry on top! The rest of the makeup can be very simple, but the bolder lip that’s the secret. I like to go for a bolder mauve when it comes to minimal makeup because a bolder lip looks like you’ve put much more effort into your makeup than you already did! So find yourself what makes you feel beautiful and confident and enjoy the magic!

RTĚNKA
Protože díky skvělé rtěnce se budete cítit, že vám patří celý svět! Rtěnka také dotáhne každé líčení do pomyslného konce a je už jen takovou třešničkou na dortu! Zejména jednoduchému líčení dodají výraznější rty ono kouzlo. Já preferuji výraznější mauve odstíny, protože díky výraznějším rtům hned vypadáte, že jste si dali záležet více, než tomu tak bylo! Najděte si tedy to, co sluší nejvíce vám a užívejte si ono kouzlo!

Well, hope you’ve enjoyed the basics of my minimal makeup approach! Nail these down and you’re good to go. Of course, there are other makeup products I like to use but these are just the extras to my minimal makeup look. See you next Sunday to see what’s on my minimal makeup menu!

Doufám, že jste si tento článek užili! S těmito základními kousky nemůžete šlápnout vedle! Samozřejmě existuje celá řada dalších produktů, které ráda používám, ale ty jsou jen něčím extra v rámci mého jednoduchého líčení. Uvidíme se opět příští neděli, tentokrát se podíváme na jedno takové jednoduché, minimální makeupové meníčko!