What’s On My February Makeup Menu

Hello and welcome to a new post! What it would be for a minimal makeup blog series without a makeup menu, right? We’ve talked about the basics in the previous post and now it’s time to be more concrete. Let’s have a look at what’s on my minimal makeup menu and what products I’ve been enjoying this February. Enjoy!

Zdravím vás u nového článku! Co by to bylo za sérii o líčení bez makeupového meníčka? V předchozím článku jsme se podívali na základní produkty, které by vám neměly chybět v kosmetické taštičce, a nyní je čas na to být více konkrétní. Proto se dnes spolu podíváme na jednoduché líčení spolu s produkty, které jsem v únoru používala nejraději. Hezké počtení!

I’ve been loving By Terry since I’ve discovered it around four years ago. So be prepared to see quite a few of my fave By Terry products today. I’ve changed things up a bit this past month. I am sure it’s nothing truly groundbreaking but I am still very pleased with my discovery. Well, I’ve been using a bronzer before my base and it looks super natural! I apply the Tea to Tan Hydra-Bronze water mist* from By Terry with a big fluffy brush on the high points of my face where the sun would usually hit after I prep my skin with my usual morning skincare routine  and then I follow with a lightweight base like the Cellularose moisturizing CC cream* again from By Terry.

Produkty By Terry jsem si zamilovala cca před čtyřmi lety, kdy jsem objevila tuto značku. A dnes se tento článek bude jen hemžit mými oblíbenými produkty právě od této značky. V únoru jsem při líčení zkusila něco nového a je mi jasné, že se nejedná o nic světoborného, ale i tak jsem mým objevem příjemně překvapená. Začínám se nyní líčit tak trochu netradičně, a to právě bronzerem. Teprve až pak pokračuji v líčení lehkým makeupem a musím říci, že mě ten přirozený finiš moc baví! Po mé obvyklé ranní pleťové péči nanesu velkým štětcem tekutý bronzer Tea to Tan Hydra-Bronze water mist* od By Terry a poté pokračuji s lehounkým makeupem jako je např. Cellularose hydratační CC krém* opět od By Terry.

If you haven’t tried this CC cream yet give it a go because it’s one of the best! It gives beautiful sheer coverage and it looks like my skin but a bit better and with a nice glow! Here are a few tips if you want to try the bronzer before the makeup step too – go for a cream or liquid bronzer and the trick is using a sheer coverage product after to still see the bronzed-up effect on your skin. If you apply a full coverage foundation on top you will cover it and it would make this step pointless. After base comes concealer and yep, I’ve been still enjoying the Terrybly Densiliss* one from By Terry. It’s very creamy, great coverage – it’s perfect for brightening the undereye area and for concealing dark circles, but If I needed to cover any breakouts etc. I would rather use the NARS Soft matte complete concealer.

Pokud jste tento CC krém ještě nezkusili, dejte mu šanci, protože je jedním z nejlepších, co jsem kdy zkusila! Má lehké krytí, má pleť s ním vypadá stále jako má pleť, ale o trochu hezčí a krásně rozzářená! Pokud také chcete zkusit začít při líčení bronzerem, mám pro vás pár tipů – nejlépe se na to bude hodit krémový nebo tekutý bronzer a trik spočívá v tom, že poté použijete jen lehce krycí makeup/CC krém, aby byl ten opálený efekt na vaší pokožce stále patrný. Celé to bude zbytečné, když bronzer zakryjete makeupem s vysokým krytím. Nyní se přesuneme k dalšímu kroku, a tím je korektor. Zde vás nečeká nic nového, protože mě stále nepřestal bavit korektor Terrybly Densiliss* od By Terry. Je krásně krémový, krycí schopnosti má také výborné – na rozjasnění očního okolí a zakrytí tmavých kruhů pod očima je super, ale zakrytí případných pupínků apod. bych svěřila raději Soft matte complete korektoru od NARS.

My love for the Dior Backstage contour palette is no secret and I doubt I will ever stop enjoying this palette. It’s such a versatile product. I use literally every shade in this beautiful palette – I even wore the darker highlighter as an eyeshadow the other day and let me tell you it looked amazing! If you should get one thing from the Dior Backstage collection – it’s this contour palette! Recently I’ve been loving using the pink highlighting shade from the Terrybly Densiliss contouring duo* from By Terry combined with the light highlighter from the Dior Backstage for subtle glowing rosy cheeks.

To, že jsem si zamilovala konturovací paletku Dior Backstage, není žádným tajemstvím. Je úžasná a pochybuji, že mě kdy bavit přestane. Každý odstín v této paletce má své využití – nedávno jsem tmavší rozjasňovač použila jako oční stín a vypadalo to skvěle! Pokud byste si měli pořídit jednu jedinou věc z kolekce Dior Backstage, byla by to právě tato paletka! V poslední době se mi hodně líbila kombinace růžového rozjasňujícího odstínu z konturovacího dua Terrybly Densiliss* od By Terry spolu se světlým rozjasňovačem z paletky Dior Backstage – dohromady vám udělají krásné přirozeně rozjasněné růžovoučké tváře.

 

Even though I like wearing eyeshadow I prefer more simple, minimal makeup looks. Preferably with one eyeshadow only. For example the Chanel eyeshadow with lion embossing in the copper shade called Cuivre Lamé (sadly it was a Christmas limited collection). I also love the Surratt Beauty eyeshadow in Haute Chocolate or I apply a bronzer or any shade from the Dior Backstage contour palette as an eyeshadow. These minimal eyeshadow looks go perfectly with nice volumized lashes and for this task, I have discovered a new excellent mascara!

Ačkoli používám oční stíny ráda, na nějaké komplikované líčení mě moc neužije a nejraději se líčím jedním stínem jako je např. oční stín Chanel se lvem v krásném bronzovém odstínu Cuivre Lamé (bohužel to byla vánoční limitka). Na takové jednoduché líčení se také výborně hodí oční stín Surratt Beauty v odstínu Haute Chocolate, nebo si vystačím s jakýmkoli bronzerem, co mám zrovna po ruce, popř. konturovací paletkou Dior Backstage. Minimalističtější líčení pak skvěle doplní několik vrstev řasenky, ideálně nějaké pro objem – já nedávno objevila jednu vážně skvělou!

It’s the Le Volume Révolution De Chanel mascara. I always say it’s not worth getting higher end mascaras, but this might be an exception. It’s really great! I like the classic Le Volume mascara a lot, but this one is way better! It has a first 3D-printed brush patented by Chanel and promises extreme volume – I am not sure if the volume is that extreme, but I know this mascara makes my lashes exactly the way I like them to be – defined and volumized. Thanks to that innovative technology it delivers volumized, defined lashes in just one coat (you can see it in action on the pictures below) but it’s buildable for more volume! As you would expect it’s a great quality mascara – it doesn’t flake, smudge etc. and my lashes look great until I take my makeup off.

A tou je řasenka Le Volume Révolution De Chanel. I když jsem většinou názoru, že se nevyplatí moc investovat do dražších řasenek, tahle by mohla být výjimkou. Je skvělá! Řasenka Le Volume je už takovou Chanel klasikou, ale ta Révolution mi přijde ještě mnohem lepší! Má patentovaný 3D kartáček, který slibuje extrémní objem – nejsem si jistá, jestli je ten objem opravdu tak extrémní, ale rozhodně mi tato řasenka dělá řasy takové, jaké mám ráda tj. hezky definované s objemem. Díky inovativní technologii vašim řasám dodá objem, definuje je, a to už při nanesení jedné vrstvy (v akci ji můžete vidět na fotkách níže), ale lze ji navrstvit pro ještě větší objem! Jak by se od Chanel dalo čekat, je to kvalitní produkt – neopadává, nerozmazává se apod. a mé řasy vypadají hezky, dokud se neodlíčím. 

 

 

No minimal makeup is complete without taming my brows! I like to use a little bit of eyebrow pencil and a brow gel with fibres – the Diorshow Bold brow mascara is still one of my favorites! The Total Temptation eyebrow pencil from Maybelline has been a favorite of mine for at least a year now but since isn’t available here in the Czech Republic I wanted to find a more available option for me. I am currently testing a recent discovery and I will keep you posted.

Žádné líčení, byť to jednoduché, není hotové, dokud se také nepostaráme o naše obočí! Já preferuji tužku na obočí spolu s gelem na obočí s vlákny – takovým je právě výborný Diorshow Bold brow! Tužka na obočí Total Temptation od Maybelline mě baví skoro už rok, ale protože není k dostání v ČR, sháněla jsem něco více dostupnějšího. Momentálně zkouším můj nedávný objev a brzy vám dám určitě vědět.

My skin got a bit drier lately so I’ve been skipping powder completely. Bolder lips are the cherry on top of every minimal makeup look and the ILIA Lip crayon in the beautiful mauve shade Tainted Love is just perfect for this task. These crayons feel so lightweight on the lips yet they are richly pigmented. I like to blot it a little bit after application for more of a natural look.

Pudr v poslední době moc nepoužívám, protože mám trošku sušší pleť než normálně a nepotřebuji se tolik pudrovat. Výraznější rty jsou takovou třešničkou na dortu každého jednoduchého líčení a pastelka na rty od ILIA v krásném mauve odstínu Tainted Love se k němu hodí perfektně. Tyto pastelky nejsou na rtech skoro cítit, přesto jsou hodně pigmentované. Pro přirozenější look ji vždy ještě trochu prstem zapracuji do rtů.

Well, that’s it for my minimal February makeup menu. What’s on yours? Hope you’ve enjoyed it and I see you next Sunday with another part of my minimal makeup mini-series!
* Post contains PR products.

Tak, a to je z mého jednoduchého únorového makeupového meníčka vše. Co máte vy na tom vašem? Doufám, že jste si článek užili a uvidíme se opět příští neděli s dalším pokračováním této mini-série!
* Článek obsahuje PR produkty.