Minimal Makeup Series – Multitasking Products Edit

Hello and welcome to a new post! The time has come and the last part of my minimal makeup mini-series is here! We’ve talked about the basics worth having in your makeup bag as well as skincare basics, we’ve also had a look at what’s on my minimal makeup menu and we will talk about my go-to multitasking products today!

Zdravím vás u nového článku! Čas se nachýlil a my jsme u konce mé minisérie zaměřené na minimální líčení! Již jsme se spolu podívali na základní kosmetické kousky, které se vyplatí mít v kosmetické taštičce. Zopakovali jsme si základy pleťové péče. Také jsem vám ukázala jednoduché makeupové meníčko a dnes to bude o mých oblíbených multifunkčních produktech!

Multitasking products play a huge role in my everyday minimal makeup routine. I love it when I can use one product in many different ways. Not to mention it’s an easy and quick way how to get ready! Face palettes are the best multitaskers! My favorite one and the most used one is without a doubt the Dior Backstage Contour palette. It contains two subtle luminous highlighters and two matte contour powders. It looks well loved now because I’ve been using it almost nonstop since I got it. I can use it instead of blush, bronzer, and eyeshadow. The possibilities are endless and that’s why I adore it so much! The ultra-fine powders are quite pigmented, blend seamlessly and I just can’t get enough of the natural finish!

Multifunkční produkty hrají velkou roli při mém každodenním líčení. Zbožňuju, když můžu jeden produkt využít mnoha způsoby. A to ani nemluvím o tom, jak jednoduché a rychlé líčení s takovými pomocníky je! Nejlepšími multitaskery jsou bezpochyby paletky na obličej! Mou nejoblíbenější, a také nejpoužívanější, je rozhodně konturovací paletka Dior Backstage. Najdete v ní dva přirozeně rozjasňující pudry a dva matné konturovací. Paletku používám v podstatě denně od té doby, co jsem si ji pořídila. Umí nahradit tvářenku, bronzer a dokonce i oční stíny. Způsoby jejího využití jsou nekonečné, a proto jsem si ji tak oblíbila! Ultra-jemné pudry jsou krásně pigmentované, lehce se blendí a já se nemůžu nabažit toho, jak nádherně přirozeně na pleti vypadají!

A similar type of product is the Terrybly Densiliss contouring compact* from By Terry. From the four shades available I have a compact in the shade N°100 Fresh Contrast – it’s great for defining your features. The light pink powder makes a beautiful blush for subtle rosy cheeks, the darker contouring shade makes an excellent natural looking eyeshadow as well. Both powders contain the Densiliss technology for blurring imperfections and concealing lines. And like you would expect from this brand these powders are of the best quality!

Podobným produktem je konturovací kompakt Terrybly Densiliss* od By Terry. Ze čtyř dostupných odstínů mám odstín N°100 Fresh Contrast – ke konturování se hodí skvěle. Světle růžový pudr jsem si zamilovala jako tvářenku, tmavší konturovací odstín lze také použít jako oční stín. Nic nevypadá přirozeněji, než bronzer/konturovací pudr jako oční stín. Oba pudry vyhlazují a zjemňují drobné vrásky díky Densiliss technologii. Jak by se od této značky dalo očekávat, kvalita těchto pudru je vážně top!

 

The Stretch concealer from Glossier is another great multitasking product and a favorite of mine. Obviously, it’s an excellent concealer especially for the under-eye area because it’s brightening but works for covering anything else perfectly too. If I am in a hurry or just lazy I use it wherever I need instead of a base. I love the dewy, glowy finish and how natural it looks on the skin. But it’s good to set it with a powder because of its dewiness. I just hope Glossier sorts out their Europe shipping before I run out of this gem.

Korektor Stretch Concealer od Glossier je dalším skvělým multifunkčním produktem a zaslouženě mým oblíbeným. Samozřejmě je to skvělý korektor, zejména na zakrytí kruhů pod očima. Umí tuto oblast hezky rozjasnit, ale také zakrýt cokoli jiného. Když spěchám, a nebo nemám náladu se moc líčit, použiju ho místo makeupu. Na pokožce vypadá přirozeně s krásným leskem. Toho lesku ale může být někdy více, takže je ho třeba lehce přepudrovat. No, a já jen doufám, že Glossier začne konečně zasílat i do zbytku Evropy, než mi tento poklad dojde.

Cream sticks are excellent multitaskers! I have quite a few of them but we will have a look at three from my collection. The By Terry Glow-Expert Duo sticks are absolutely perfect – that’s why I have five of them haha! These duo sticks are so creamy, blend easily, they have a beautiful scent and I just love the glow they add to my face! You can get either a bronzer/highlighter combination or blush/highlighter combination. They are so easy to use and are one of my favorite multitasking products. I recommend them to everyone!

Krémové produkty ve formě tyčinek patří mezi skvělé multifunkční produkty! V mé sbírce jich najdete více, dnes se ale podíváme na tři z nich. Glow-Expertům od By Terry nemám co vytknout – možná proto jich mám pět, haha! Tyto duo tyčinky jsou tak krémové, jednoduše se blendí, krásně voní a umí vaší tváři dodat dokonalý lesk! Můžete si vybírat z kombinace bronzer/rozjasňovač nebo tvářenka/rozjasňovač. Pracuje se s nimi rychle a jednoduše, a proto jsem si je tak zamilovala. Doporučuji je každému, koho aspoň trochu zajímá kosmetika!

My recent cream stick edition to my collection is the Baume Essentiel from Chanel. It’s a limited piece from the spring beauty collection and I got the Sculpting shade (there is also one called Transparent). This moisturizing highlighting balm is meant to add a subtle glow to your face – you can use it also on your lips and even eyes! I adore the natural radiance finish and I’ve been reaching for it almost daily.

Mým nejnovějším objevem, co se krémových tyčinek týká, je Baume Essentiel od Chanel. Je to limitka z jarní kolekce a já si pořídila variantu Sculpting (v kolekci je také průhledná verze Transparent). Tento hydratační rozjasňující balzám je určen k přirozenému rozjasnění kdekoli na obličeji – lze ho použít také na rtech a dokonce i očích! Zamilovala jsem si jeho nádherně přirozený lesk a v poslední době ho používám téměř denně. 

The ILIA Multi-stick in the shade, At Last, is definitely one of my favorite ones! It has a soft texture that blends seamlessly and you can use it on your cheeks, lips and even eyes. This Dusty rose shade looks very fresh on the skin and makes also a beautiful lipstick!

Multifunkční tyčinka od ILIA Beauty v odstínu At Last rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější! Má krémově jemnou texturu, jednoduše se blendí a lze ji použít na tváře, rty a také i na oči. Tlumený růžový odstín vypadá na tvářích hodně svěže a baví mě i jako rtěnka!

 

Cream face palettes are also perfect multitasking products! I completely fell for the Color & Light cream palette from natural brand Kosas in the shade Tropic Equinox. The left cream, luminous bronzey blush looks so beautiful on the cheeks and because it’s more of a bronze, warm shade you can skip bronzer and you still get that sun-kissed glow. The cream highlighter is just the best cream highlighter I have ever tried! The cherry on top is that this product is completely natural, made from the best ingredients like Moringa oil, Jojoba oil, Rosemary extract and many more.

Krémové paletky na obličej jsou dalším ze skvělých multitaskerů! Totálně jsem si zamilovala krémovou paletku Color & Light v odstínu Tropic Equinox od přírodní značky Kosas. Rozjasňující bronzová tvářenka nalevo vypadá na tvářích naprosto dokonale. Pro takový ten sluncem políbený vzhled si vystačíte jen s ní díky tomu, že je to takový teplý a bronzovější odstín. Krémový rozjasňovač napravo je prostě tím nejlepším, co jsem kdy zkusila! Jedná se o zcela přírodní produkt vyrobený jen z těch nejlepších složek jako je moringový a jojobový olej, dále výtažek z rozmarýnu a mnoho dalších. 

And that’s it from my minimal makeup mini-series! Hope you’ve enjoyed it and I am sure I will create another one. Feel free to leave me your suggestions in the comments down below! See you next Sunday!
*Post contains PR products.

A to je ze série o jednoduchém líčení vše! Doufám, že vás tato mini-série bavila, ale určitě opět vymyslím nějakou další. Vaše nápady mi můžete nechat níže v komentářích! Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.