Spring Vibes with Jo Malone – Wild Flowers & Weeds Collection

Welcome to a new post! Even though spring is slowly on its way we can enjoy a bit of the season thanks to Jo Malone‘s new limited collection Wild Flowers & Weeds today. I have to say my expectations were pretty high after last year’s beautiful English Fields line. I still have one scent left from the collection and I was hoping I would like at least one cologne from Wild Flowers & Weeds too. Well, I don’t like just one, but two! #WildlyWonderful

Vítejte u nového článku! Ačkoli si zatím jaro dává na čas, my se dnes spolu naladíme na jarní notu novou limitovanou kolekcí Wild Flowers & Weeds od Jo Malone. Musím říci, že loňská limitka English Fields nastavila laťku hodně vysoko. Doma mi ještě zbývá jedna vůně z této kolekce, a tak nějak jsem doufala, že se mi snad bude alespoň jedna z Wild Flowers & Weeds také líbit. Nakonec to není jedna, ale hned dvě! #WildlyWonderful

The Wild Flowers & Weeds collection was inspired by wildly-wonderful plants and flowers that come into bloom in spring. There are five 30 ml colognes in beautiful decorative bottles with printed hand-crafted illustrations of key ingredients. I think the collection is quite niche. It’s definitely no mainstream thing but it’s so diverse that everyone can find a scent they like. There is Hemlock & Bergamot a soft floral scent. Lupin & Patchouli is another floral but sensual cologne. If you’re into zesty, fresh scents then Nettle & Wild Achillea might be the choice for you. I am not that into floral scents I prefer woody fragrances more. If you’re like me then you’ll love the warm, woody Cade & Cedarwood or woody, but fresh Willow & Amber. Let’s talk more about these two colognes!

Kolekce Wild Flowers & Weeds byla inspirována divoce rostoucími květinami a plevelem, které vykvétají právě na jaře. V kolekci je pět 30 ml kolínských vod v krásných dekorativních flakonech s potiskem ručně malovaných ilustrací klíčových složek. Tato limitka mi přijde velmi niche a rozhodně nečekejte nějaký mainstream, přesto si myslím, že si z těchto pěti vůní vybere téměř každý. V kolekci je jemně květinová Hemlock & Bergamot (bolehlav s bergamotem). Další květinovou, ale smyslnější vůní je pak Lupin & Patchouli (vlčí bob s pačulí). Jestli preferujete svěží vůně, pak by se vám mohla zalíbit kolínská Nettle & Wild Achillea (kopřiva s řebříčkem). Já květinové vůně zas až tak moc nemusím, takže se mi zbývajícími dvěmi dřevitými vůněmi Jo Malone perfektně strefili do vkusu. Pokud to máte stejně jako já, tak si zamilujete hřejivou, dřevitou vůni Cade & Cedarwood (jalovec s cedrem) nebo svěží, dřevitou Willow & Amber (vrba s jantarem). Pojďme si o nich říci více!

We will begin with the heavier cologne of the two – Cade & Cedarwood. It’s definitely my type of scent – it’s a woody, smoky, mysterious, warm and little bit sweet. ,,The smoldering embers of a wood-burning stove at nightfall. Basking in the warm and comforting glow of cade – its smoky scent mingled with cedarwood and complemented by a mouth-watering hint of sensual vanilla.” I couldn’t describe it better than Jo Malone did. Its top note is woody, smoky cade, then it develops into intense cedarwood followed by the base note which is  ciste labdanum which intensifies this scent even more. It reminds me a little bit of Velvet by Commodity or By the Fireplace from Replica. If you’re into a smoky, warm, woody, vanilla type of scents then you’ll love Cade & Cedarwood!

Z těchto dvou dřevitých vůní si jako první povíme o té těžší z nich – Cade & Cedarwood. Je to přesně můj typ vůně – dřevitá, kouřová, tajemná, hřejivá a jemně sladká. ,,Dohasínající uhlíky doutnající vlahou letní nocí, kouřová vůně jalovce se mísí s dřevitým odérem cedrového dřeva… To vše zakončují akordy smyslné vanilky.” Nepopsala bych tuto vůni lépe… Vrchní nóty tvoří dřevitý, kouřový jalovec, dále se rozvine intenzivní cedr, ten následuje základní nóta labdanum, která vůni ještě více zintenzivní. Tak trochu mi tato kolínská připomíná parfém Velvet od Commodity nebo By the Fireplace od Replica. Jestli vás také baví kouřové, hřejivé, dřevité, vanilkové vůně, tak si Cade & Cedarwood zamilujete stejně jako já!

Willow & Amber is another woody option from the limited collection. If you’re into woody scents, but at the same time you want a bit of lightness then this is it! It starts fresh with its spicy top note pink pepper but it continues developing into its soft woody heart note willow continuing into its beautiful sensual, warm base note which is amber. ,,The expressive weeping willow, gently draping across the fresh morning water. Captured in the woody pairing of cashmere wood and smoky vetiver, enhanced by softly sensual amber.” This is such a unique, fresh, soft woody scent!

Další dřevitou vůní z této limitky je Willow & Amber. Pokud máte rádi dřevité vůně, ale zároveň chcete i trochu té lehkosti, tak tato bude pro vás ta pravá! Willow & Amber je zpočátku svěží díky vrchním tónům růžového pepře, ale rozvine se dále do jemné dřevité nóty vrby, kterou následuje krásný smyslný, hřejivý jantar. ,,Lístečky vrby ševelí do větru a proutky dosahují až k průzračné hladině. Tento pohled doplňuje dřevité spojení dua kašmírového dřeva a kouřového vetiveru, a to vše podtrhuje smyslné, jantarové srdce.” Tato kolínská mě hodně baví, právě díky její jedinečné lehké, jemně dřevité vůni!

As you probably know Jo Malone is famous for the way one can combine their niche fragrances to create your unique scent. When I was browsing on their website I noticed their recommendations for combining these limited colognes. One of their suggestions was to mix Cade & Cedarwood with Willow & Amber. Of course, I had to try it right away and I love the pairing! They are amazing on their own but combined they make a perfect team. The warmth, smokiness of Cade & Cedarwood combined with the fresh, light woody Willow & Amber is definitely something beautiful.

Jak asi jistě víte, Jo Malone jsou známí díky možnosti kombinování jejich niche vůní, abyste si mohli vytvořit svou jedinečnou vůni. Když jsem brouzdala na jejich webových stránkách, zaujaly mě nápady, jak kombinovat vůně z této jarní limitky. Jedním z jejich návrhů byla právě kombinace Cade & Cedarwood s Willow & Amber. Samozřejmě jsem tuto kombinaci musela hned vyzkoušet a výsledek je dokonalý! Obě kolínské jsou úžasné samy o sobě, ale dohromady se skvěle doplňují – hřejivá, kouřová vůně Cade & Cedarwood je se svěží, lehkou dřevitou vůní Willow & Amber dohromady vážně nádherná. 

Because I’ve heard a few opinions about the longevity of Jo Malone fragrances I would like to share my own observations too. I personally don’t have any issues when it comes to the lasting power of Jo Malone scents. Yes, it’s not like other classic perfumes but I mean it’s a cologne so you can’t expect it would have the same longevity as perfumes do. Also, the 30 ml bottle fits perfectly into a smaller handbag so you can top up your scent anytime you want!

Jelikož jsem párkrát zaslechla trochu kritiky ohledně výdrže Jo Malone vůní, ráda bych se k tomu také vyjádřila. Já osobně s výdrží jejich vůní problém nemám. Ano, nevydrží tolik jako klasické parfémy, ale to proto, že to jsou kolínské vody, takže nemůžete očekávat stejnou výdrž jako u parfémů. Výhodou 30 ml flakonků je, že se krásně vejdou i do menší kabelky, takže si vůni můžete naaplikovat, kdy potřebujete!

Well, these Jo Malone scents got me definitely into a spring mood! What about you, have you tried this limited collection yet? I was very curious about it and I am so glad it’s amazing as last year’s one! See you next Sunday!

Nevím, jak vy, ale tyto Jo Malone vůně mi hned navodily jarní náladu! Byli jste si už ovonět tuto limitovanou kolekci? Já se na ní velmi těšila a jsem nadšená, že se povedla stejně jako ta loňská! Uvidíme se opět příští neděli!