New In: The Dior Backstage Amber Neutrals Palette

Hello and welcome to a new post! My love for warm toned eyeshadows is pretty obvious. One of the reasons is they compliment my brown eyes beautifully but I think they suit other eye colors very well too. Even though I have my go-to eyeshadows NARS Wanted palette and my custom ABH palette I feel it was about time to bring some fresh air into my beauty collection. I was deliberating between a few options but when I saw the latest Dior Backstage launch the decision has been made rather quickly!

Zdravím vás u nového článku! To, že jsem si zamilovala oční stíny v hřejivých odstínech, už asi nikoho nepřekvapí. Jedním z důvodů je, že dají tak krásně vyniknout mým hnědým očím, ale rozhodně sluší i ostatním barvám. I když nedám dopustit na mé oblíbené paletky Wanted od NARS a od ABH, kterou jsem si sestavila sama, bylo na čase dopřát mé kosmetické sbírce něco nového. Rozhodovala jsem se mezi několika možnostmi, ale jakmile jsem zahlédla novinku z řady Dior Backstage, mé rozhodnutí padlo téměř okamžitě!

The Dior Backstage line is definitely my favorite launch of the past year. The whole collection is inspired by the energy at the backstage of runway shows. I adore the Contour palette as well as the Lip palette and of course I can’t forget the Face & Body foundation. I’ve been also eyeing up the eyeshadow palettes from this line – there is one with warm neutrals and one with cool neutrals but I just wasn’t sure until I saw the latest addition to the Dior Backstage range.

Řada Dior Backstage bezpochyby patří k mým nejoblíbenějším kosmetickým počinům loňského roku. Celá kolekce je inspirována zákulisím módních přehlídek. Konturovací paletku doslova zbožňuji stejně tak jako paletku na rty, a nemůžu opomenout ani makeup Face & Body. Z této řady jsem pokukovala i po paletkách s očními stíny – ty jsou dostupné buď v provedení s neutrálními hřejivými barvičkami nebo s chladnějšími. Já si ale nebyla stále jistá kterou, než jsem ovšem objevila nejnovější přírůstek této kolekce. 

Just look at her, isn’t she beautiful? The palette is called Amber Neutrals and contains eight coppery warm neutrals plus an eyeshadow primer to intensify the color and longevity. There are three ultra-pigmented matte shades, three shimmer shades, and one sculpting shade and a highlighting one. This palette is the most colorful of the three. You can create natural eye makeup looks or more intense looks with the buildable formula. The powders itself are richly pigmented. To achieve more of a natural look I recommend to be very light handed. I haven’t experienced any fall out when applying the shadows even though the powders are quite soft. They blend so easily and I am seriously impressed with the quality of the palette.

Jen se na ní podívejte, není ta paletka naprosto dokonalá? Jmenuje se Amber Neutrals a najdete v ní osm měděných hřejivých neutrálních stínů spolu s primerem pro větší intenzitu a výdrž. V paletce jsou tři ultra-pigmentované matné stíny, tři třpytivé, jeden tvarující a jeden rozjasňovací odstín. Amber Neutrals mi z paletek Dior Backstage přijde nejvýraznější. Vytvoříte s ní jak přirozené, tak i výraznější líčení, protože jdou jednotlivé stíny nádherně vrstvit. Pudrové stíny jsou velmi pigmentované, pro přirozenější líčení stačí tedy nabrat menší množství stínu. Ačkoli jsou jednotlivé stíny hezky měkké, nezaznamenala jsem při líčení žádné opadávání. Lehce se blendí a celkově mě paletka nadchla svou kvalitou.

 

To round up my thoughts on this palette I would like to say it’s a brilliant palette for a warm-toned eyeshadows lover like me. I am not into complicated eye makeup looks, I use one or two shades and I am done. I’ve been using the first two rows the most, but I appreciate the option of more intense matte shades. Sienna looks beautiful just on its own, but I also like the combination of the sculpting shade with the beautiful Red Copper shade. And that shimmer Orange is surprisingly one of my favorite shades in the palette.

Abych shrnula mé dojmy, paletka je naprosto úžasná a rozhodně něco pro každého, kdo zbožňuje oční stíny v teplých odstínech. Na nějaké složité líčení mě moc neužije, stačí mi jeden dva stíny a mám hotovo. Nejvíce používám první dvě řady stínů, ale cením si i možnosti ultra-pigmentovaných matných stínů pro výraznější líčení. Sienna vypadá na víčku moc hezky sama o sobě, ale baví mě i kombinace tvarujícího stínu s odstínem Red Copper. Překvapivě jsem si hodně oblíbila odstín Orange. Ten dokonce patří mezi mé nejoblíbenější barvičky v této paletce.

When it comes to the primer I think it’s a great idea to have it within the palette, but some of the powders around it can get into the primer when you pick up the shadows. It’s not a major issue, but it can happen. The primer is creamy and it definitely intensifies the shades, but they look beautiful even without it. I’ve tried the eyeshadows with and without it and I have to say they are long lasting even without the primer, for me, it’s a question of intensity when using the primer.

Zahrnout do paletky podkladovou bázi mi přijde jako skvělý nápad, nicméně mínusem je, že okolní stíny mohou při líčení do primeru trochu naprášit. Není to nic zásadního, ale může se to stát. Primer je příjemně krémový a umí stínům dodat na intenzitě. Vypadají ale krásně i bez něj. Stíny jsem vyzkoušela s bází i bez a přijde mi, že vydrží krásně nalíčené i bez primeru. Proto je u mě tato báze spíše o intenzitě stínů než otázkou výdrže.

I still like the plastic see-through packaging and after using the Contour palette for around 9 months, I have to say it’s very durable and still looks pretty. Not to mention it’s very photogenic 🙂

Průhledné, plastové balení se mi stále líbí a rozhodně i vydrží. Moje konturovací paletka vypadá i po 9 měsících každodenního používání pořád jako nová. A to ani nezmiňuji, že je radost fotit takový produkt 🙂

 

Well, and that’s it from me for today! Hope you’ve enjoyed the post as much as I’ve enjoyed talking about the palette. I certainly hope Dior will launch more products to the Dior Backstage range! What about you do you prefer warm toned or cool toned eyeshadows? See you next Sunday!

Tak, a to je ode mě pro dnešek vše! Doufám, že jste si článek užili stejně tak, jako mě bavilo psát o této paletce. Také doufám, že Dior bude do této řady přidávat další produkty! A jak to máte vy, baví vás spíše hřejivější stíny nebo spíše ty v chladných odstínech? Uvidíme se opět příští neděli!