What’s On My March Makeup Menu

Hello and welcome to a new post! The time has come to have a look at another monthly installment of makeup menu, this time the March one. As usual, it’s a mix of my beloved favorites with some new additions I have discovered and fell for this month. I am still all about that lightweight minimal makeup with a lot of glow and bright lips for a change. I am not sure if it’s the #springvibes or what else but I loved to wear bright coral or fuschia lipsticks this month! Enough ramble now. Let’s see what’s on my March makeup menu.

Zdravím vás u nového článku! Opět nadešla chvíle, kdy se spolu můžeme podívat na pravidelné měsíční makeupové meníčko, tentokrát to březnové. Jako obvykle se bude jednat o mix mých oblíbených produktů spolu s novinkami, které mi tento měsíc padly do oka. Stále mě baví lehounké, jednoduché líčení s velkým množstvím lesku a výraznými rty. Nevím, jestli na mě dýchla jarní nálada #springvibes nebo proč, ale tento měsíc jsem si užívala korálové nebo fuchsiové rty! Už to ale nebudu protahovat a pojďme se podívat, jaké produkty se v březnovém meníčku objevily tentokrát.

I am still very much into the step of using a cream or liquid bronzer first. I either use the liquid Tea to Tan from By Terry or the cult classic Soleil Tan De Chanel. It’s a creamy bronzer, looks very natural and I really enjoy using it! Btw. a few of you asked me on IG where I got it, so if anyone is still looking for it I got it on Feelunique. Because I don’t want to cover that sun-kissed look on the skin a very lightweight base comes next. Glossier’s Skin tint is just perfect for this task and the Terrybly Densiliss concealer* from By Terry will take care of anything that needs covering – bye bye my dark circles!

Od minulého měsíce se u mého trošku neobvyklého prvního kroku moc nezměnilo a opět si tedy jako první povíme o bronzeru. Nejlépe mi vyhovuje tekutý Tea to Tan od By Terry nebo už taková Chanel klasika Soleil Tan De Chanel. Je krémový, vypadá hezky přirozeně a musím říci, že mě hodně baví! Jen tak mimochodem, pár z vás se mě na IG ptalo, odkud ho mám. Takže pokud ho také sháníte, objednávala jsem ho na Feelunique. Abych nepřišla o ten sluncem políbený vzhled, následuje lehounký makeup, a na to se perfektně hodí Skin tint od Glossier. Co je třeba zakrýt více, o to se postará korektor Terrybly Densiliss* od By Terry – sbohem kruhy pod očima!

The Terrybly Densiliss contouring duo* from By Terry in the shade Fresh Contrast is a makeup staple in my routine by now. I’ve been loving the pink portion of the duo as a blush because it makes the blush look very natural. It looks quite light but it gives you a nude veil on your cheeks, I just can’t get enough of this product!

Konturovací duo Terrybly Densiliss* od By Terry v odstínu Fresh Contrast už je takovou stálicí v mém každodenním líčení. Růžový odstín je skvělý jako tvářenka a líbí se mi, jak přirozeně vypadá. Sice takto vypadá hodně světle, ale tvářím dodá krásnou nude barvičku, a proto jej používám tak ráda.

In the rare cases, I haven’t been using the Dior Backstage Amber Neutrals eye palette (in case you missed it the previous blog post is all about this beautiful palette) I’ve been using the darker part of the Terrybly Densiliss contouring duo* as an eyeshadow. Like I’ve mentioned a few times using a bronzer as eyeshadow is so easy and it sculpts your eye the most natural way.

Když jsem se tento měsíc nelíčila paletkou Dior Backstage v odstínu Amber Neutrals (předchozí článek byl věnovaný právě této krásné paletce), tak jsem místo očního stínu použila tmavší část konturovacího dua Terrybly Densiliss*. Jak jsem již několikrát zmínila, použít bronzer jako oční stín je nejen jednoduché, ale také efektivní, protože vystínuje oko velmi přirozeným způsobem. 

Next is mascara and I have to say this Le Volume Révolution de Chanel is the first high-end mascara I might say it’s worth getting instead of a drugstore option. There is still a question of how long you can use one mascara (I usually use one mascara for four months maximum) but the final result of volumized lashes is just worth the heftier price tag. You can see the mascara in action below.

Další na řadu přichází řasenka, a musím říci, že Le Volume Révolution de Chanel je první, o které s klidem mohu prohlásit, že se vyplatí ji pořídit namísto nějaké cenově dostupnější. Samozřejmě stále visí ve vzduchu ona otázka doby použití (já mám jednu řasenku cca na čtyři měsíce), ale ty krásně definované řasy plné objemu za to prostě stojí. Na fotce níže můžete řasenku vidět v akci. 

 

I think I have found a new holy grail product for my brows! It’s the Retractable brow pencil from Sephora and it’s very similar to Anastasia Beverly Hills Brow Wiz, which I think is great too. This pencil has a very fine tip which allows you to be very precise and as a bonus it’s waterproof. I got mine in the shade Chocolate Brown and I find it to be a perfect match for my darker brows. The pencil has a perfect consistency, it’s not overly soft or hard it’s just exactly how you want it to be. The only thing I am not that keen on is the brush on the other end, it’s very sharp and I like to use a regular brow spoolie just better. I set my eyebrows either with a clear brow gel – this Rimmel one called Brow this way it’s excellent or I use a tinted brow gel if I want my brows to be more defined.

Myslím, že jsem objevila můj nový ,,holy grail” na obočí! Jedná se o vysunovací tužku od privátní značky Sephora a přijde mi hodně podobná Brow Wiz od Anastasia Beverly Hills, kterou jsem si také hodně oblíbila. Tužka na obočí Sephora je hodně tenká, díky tomu je vaše práce s ní hodně přesná a jako bonus navíc je ještě voděodolná. Já si vybrala odstín Chocolate Brown, která k mému tmavému obočí sedne dokonale. Tužka má naprosto perfektní konzistenci, není příliš měkká ani tvrdá, je zkrátka taková, jakou ji chcete mít. Jediné, co bych jí vytkla, je kartáček na opačném konci tužky. Na mě je až příliš ostrý a raději dám přednost klasickému kartáčku na obočí. Aby si mé obočí udrželo tvar, použiji buď průhledný gel na obočíBrow this way od Rimmel nebo barevný gel na obočí, pokud chci mít obočí více definované. 

 

If you want a glowing face then a highlighter is your best friend. I am loving all of my highlighters especially the creamy multiuse balm Baume Essentiel from Chanel. I have mine in the shade Sculpting and it’s the perfect shade for a subtle, natural glow. You can also use it on your eyelids or lips!

Jestli vás také baví rozjasněná pleť, rozjasňovač bude vaším nejlepším pomocníkem. Na ty mé nedám dopustit. Obzvláště krémový, multifunkční balzám Baume Essentiel od Chanel je skvělý. Mám odstín Sculpting, který umí váš obličej rozjasnit velmi přirozeně. Můžete jej použít i na oči nebo rty!

And now to the last product on my makeup menu – a bright lipstick! Don’t get me wrong I still adore my mauve shades but I felt a bit experimental this month. I wanted to try the new Dior Addict Stellar Shine lipstick and what better way than to try it in a fun pink coral shade Diorcharm. The lipstick itself is very pigmented but sheer. Thanks to the aloe vera it also hydrates your lips and has a creamy consistency which is extremely pleasant. It can get a bit messy but I like to blot it a little and work it into my lips so it looks almost like a stain after. It has a shiny finish if I didn’t blot it. You can choose from three shine finishes – pure shine, sparkle or mirror. I also like the musky vanilla scent of these lipsticks. The iconic case with the Dior logo in their signature pink is just the cherry on top!

A nyní k poslednímu produktu na mém meníčku – výrazné rtěnce! Ale nemyslete si, na mé mauve poklady jsem nezapomněla, jen jsem měla chuť na trochu změny. Proto jsem vyzkoušela novinku Dior Addict Stellar Shine v krásném korálově růžovém odstínu Diorcharm. Rtěnka je velmi pigmentovaná, ale zároveň lehounká. Díky tomu, že je obohacená o aloe vera, tak i krásně hydratuje a její krémová konzistence je na rtech velice příjemná. Ona krémovitost může být na úkor toho, že se rtěnka může snáze pohybovat mimo rty. Proto ji nejraději do nich zapracuji a trochu otřu, takže pak vlastně vypadá spíše jako takový stain. Pokud bych toto neudělala, je na rtech hezky lesklá. Lesk si můžete dopřát rovnou ve třech provedení – lesklém, třpytivém a se zrcadlovým efektem. Rtěnky navíc voní lehce vanilkově. Ikonický obal s růžovým logem Dior je už jen třešinkou na dortu!

 

Well, and that’s everything on my makeup menu! Hope you’ve enjoyed it and see you next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je vše na mém makeupovém meníčku! Doufám, že vás to bavilo a uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.