Let’s Talk SPF – Dermalogica Prisma Protect SPF30

Welcome to a new post! It will be all about SPF and a new skincare favorite today! It’s so important to take care of your skin. You’ve probably heard my mantra like a million times but I say it again: Beautiful and healthy skin means less makeup and more natural beauty! When it comes to Dermalogica I know I will get the best products to treat my skin well. The Daily Superfoliant, Biolumin-C Serum or Rapid Reveal Peel plus many more are among my favorite products. Let’s talk about my latest Dermalogica discovery now!

Zdravím vás u nového článku! Dnes to bude o ochraně před slunečním zářením a mém novém oblíbeném pečujícím objevu! Moji kosmetickou mantru jste pravděpodobně slyšeli už asi milionkrát, ale stejně ji zopakuji znovu: Krásná a zdravě vypadající pleť znamená méně líčidel a více přirozené krásy. U značky Dermalogica mám jistotu, že se o mou pleť postará dokonale. Mezi mé nejoblíbenější produkty patří třeba Daily Superfoliant, Biolumin-C sérum nebo Rapid Reveal Peel a mnoho dalších. Pojďme se nyní podívat na můj nejnovější Dermalogica objev!

But let’s talk SPF first! It’s a good habit to incorporate this protection into your daily routine. Not everyone always remembers to put sunscreen on and yes it’s important even when it isn’t sunny outside, it’s winter or you’re not going to the beach. We have to keep in mind to protect our skin. And even better, when you make a healthy habit you won’t have to think about twice and you just do it. Some of you are maybe asking why?

Nejdříve si ale povíme o SPF! Nejlepší je udělat si z používání ochranného faktoru každodenní zvyk. Ne každý si na to vzpomene, obzvlášť když je venku zataženo, je zima a nebo se zrovna nechystáte na pláž. Měli bychom myslet na to, že je naši pokožku třeba chránit za všech situací. A proto, když si z toho uděláte zdravý zvyk, nebudete o tom muset dvakrát přemýšlet a budete to dělat automaticky. Některé z vás možná napadne otázka, proč je to tak důležité.

Well, sunscreen protects your skin from UV rays and decreases the risk of developing skin cancer. That’s common knowledge. Wearing sunscreen is important for all skin types – sun damage occurs over a lifetime, sunburn is an immediate reaction, so it doesn’t matter if you burn easily or not. It also keeps your skin tone even and keeps you looking young because it prevents premature aging. Wearing sunscreen has never been easier and more convenient because you have so many options. You also set an example!

Tak tedy, SPF chrání vaši pleť před škodlivým UV zářením a snižuje riziko rakoviny kůže. Řekla bych, že to je všeobecně známá věc. Nicméně používání SPF je důležité pro všechny typy pleti – poškození kůže se objeví až dlouhodobým působením v průběhu života, zatímco když se spálíte, tak to je jen okamžitá reakce kůže. Takže je jedno,  jak dobře vaše kůže reaguje na opalování, hrozí vám stejné riziko. Díky pravidelnému používání SPF budete mít sjednocený tón pleti a budete vypadat mladě, protože tato ochrana brání předčasnému stárnutí pokožky. V současnosti máme opravdu z čeho vybírat, takže používání SPF už snad nemůže být jednodušší. A také jdete příkladem ostatním!

Now that we’ve talked about the importance of wearing sunscreen let’s have a look at my latest skincare discovery the Prisma Protect SPF30* from Dermalogica. This new Dermalogica gem is a multitasking moisturizer. The broad-spectrum defense SPF30 provides protection against UV rays, pollution thanks to the antioxidant technology, and prevents future signs of skin damage. It also helps maintain an even skin tone and boost your skin’s natural luminosity thanks to the intelligent drone technology that is activated by visible light. And of course, it’s hydrating for visibly smooth skin all-day thanks to advanced moisture magnets.

Když jsme si teď krátce shrnuli důležitost používání ochranného faktoru, pojďme se podívat na můj nejnovější objev Prisma Protect SPF30* od Dermalogica. Tato novinka je v podstatě takový všeuměl. Širokospektrá ochrana SPF30 chrání před UV zářením, předčasným stárnutím a díky technologii antioxidantů také před znečištěním z životního prostředí. Díky inteligentní technologii kosmetických dronů aktivované světlem napomáhá udržet sjednocený tón pleti a dodává jí přirozený jas. Prisma také hydratuje díky vyspělým magnetům udržujícím vlhkost, které zajišťují hebkou a zářivou pleť po celý den. 

 

The result is a protected, luminous skin and I have to say I totally fell for Prisma! I adore the lightweight creamy texture and the fresh, zesty scent! I’ve been trying it around four weeks now and even though summer is well ahead and I am yet to try it in summer I can say I have found my new holy grail moisturizer with SPF. When it comes to sunscreens for my face I prefer something light, not thick. It shouldn’t leave white residue behind, it has to really protect my skin, my makeup has to go on without any problems – even though I don’t wear makeup by the pool or on the beach, I wear it in the city. I want to be able to do my makeup as usual and still have my skin protected. Prisma ticks off all the boxes! You probably know I like my glowing skin and I just can’t get enough of how Prisma makes my skin beautifully luminous after I apply it in the morning. That’s what I call a #glow! If your skin is on the oilier side or you don’t prefer a dewy skin then it might not be the right choice for you but I highly recommend getting a sample of Prisma if possible because this moisturizer is worth trying and maybe you fall in love with it as I did!

Výsledkem je pak chráněná, rozjasněná pleť a musím říci, že jsem si Prismu totálně zamilovala! Zbožňuju její lehkou krémovou konzistenci a svěží, citrusovou vůni! Zkouším ji nyní kolem čtyř týdnů, a ačkoli je léto ještě daleko a v létě ji chci ještě vyzkoušet důkladněji, musím říci, že jsem objevila můj nový svatý grál hydratačních krémů s SPF. Na obličej nejraději používám krémy s ochranným faktorem, které jsou lehké, rozhodně nic hutného. Samozřejmě by se měl krém roztírat hezky doztracena a neměla bych mít na obličeji takový ten bílý film. Stejně tak by měl chránit mou pokožku a líčení by se na něj mělo nanášet bez problému – i když se k bazénu nebo na pláž moc nelíčím, ve městě téměř vždy. Chci mít možnost se nalíčit jako normálně a přitom chránit svou pleť. A o tom všem Prisma je! Zbožňuju, jak je má pleť díky Prismě každé ráno rozjasněná. To je #glow! Máte-li pleť mastnější nebo nejste zastánci rozjasněné pleti, Prisma asi nebude pro vás úplně to pravé, nicméně doporučuji ji aspoň zkusit ze vzorečku a třeba si ji oblíbíte stejně jako já!

Well, that’s everything for today’s post. Hope you’ve enjoyed this sunscreen themed post! I think it’s necessary to talk about this topic more. What’s your favorite sunscreen? See you next Sunday!
* Post contains PR product.

Tak, a to je pro dnešní článek vše. Doufám, že vás téma ochrany pleti před slunečním zářením bavilo! Myslím, že je důležité o tomto tématu mluvit více. Jaké SPF používáte nejraději vy? Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkt.