My Recent Chanel Beauty Discoveries

Welcome to a new post! We will talk about my favorite beauty brand Chanel today! I’ve always adored Chanel beauty products (makeup, skincare..well just everything) but I became even more intrigued since Lucia Pica became global creative make-up and color director for Chanel! It makes me excited about every new collection. Her ideas are bold, colorful and creative. I’ve added a few new Chanel products into my collection over the past few months and since I’ve everything tried properly I thought it would be great to talk more about these gems today.

Vítejte u nového článku! Dnes to bude o mé oblíbené značce Chanel! Jejich kosmetika, ať už dekorativní nebo ta pečující, se mi vždycky líbila. Od té doby, co do svých otěží převzala Chanel beauty Lucia Pica a stala se tak globální kreativní ředitelkou pro makeup, jsem nadšená ještě více! Její nápady jsou výrazné, barevné a velmi kreativní. Do mé sbírky za uplynulých pár měsíců přibylo několik nových Chanel kousků, a jelikož mám vše hezky vyzkoušené, bude to dnes právě o nich!

 

 

First up is the cult cream bronzer Soleil Tan De Chanel. The bronzer has a cream/gel texture that is lightweight but buildable. You can wear it under or over makeup for a sun-kissed glow and I can imagine wearing just this with concealer during summer. It looks very natural on the skin and blends seamlessly – I like to apply it with retractable Kabuki brush from Chanel (pictured below). It’s meant to be used with powder but I feel it blends Soleil just perfectly. The shade isn’t too orange and I think it’s just a perfect bronzer shade that will suit many people. I also love its scent which is very typical for Chanel skincare products. Having finally tried this cult product I can say I totally get the hype because it’s really such an amazing cream bronzer. Oh, and I ordered it at Feelunique.

A jako první si povíme o kultovním krémovém bronzeru Soleil Tan De Chanel. Má krémovo/gelovou texturu, která je lehounká, ale lze ji vrstvit. Bronzer můžete nanést pod líčení nebo přes a vykouzlí vám krásný sluncem políbený vzhled. V létě si dokážu představit, že si vystačím jen s ním a korektorem. Na obličeji vypadá hezky přirozeně a lehce se blendí – nejraději k nanášení používám štětec kabuki přímo od Chanel (na obrázku níže). Sice je určený k aplikaci pudru, ale se Soleil si umí poradit perfektně. Samotný odstín není příliš oranžový a za mě je prostě dokonalý. Zbožňuji také jeho vůni, která je typická pro pečující kosmetiku Chanel. Po vyzkoušení tohoto kultovního kousku mohu říci, že si ten hype kolem něj opravdu zaslouží. A abych nezapomněla, objednávala jsem ho na Feelunique.

 

A lipstick can’t be missing amongst my new Chanel gems. I was quite intrigued by the Rouge Allure liquid powder lipsticks when they have been released but any of the shades sparked joy until I saw the peachy pink shade Évocation. These powder lipsticks come in vibrant colors so if you’re into nude shades these won’t be probably for you the right option. The finish is powdery matte with a blurred effect on the lips which I like a lot. The formula is creamy, very lightweight and feels smooth almost velvety on the lips. One thing I am not that keen on is that it can exaggerate dry spots. Other than that I think it’s a beautiful lipstick and if I find another color I like I will definitely try it.

Nějaká ta rtěnka mezi mými novými Chanel poklady nemůže samozřejmě chybět. Rtěnky Rouge Allure liquid powder mě zaujaly už od jejich vydání, ale bohužel mi nepadl do oka z žádných odstínů, dokud jsem neobjevila meruňkově růžovou Évocation. Většina těchto pudrových rtěnek je ve výrazných odstínech, takže jestli vás baví spíše nude barvičky, tak tyto asi pro vás moc nebudou. Pudrový matný finiš s rozmazaným efektem mě rozhodně baví. Rtěnka je konzistencí krémová, na rtech hodně lehounká a až jakoby sametová. Jediné, co bych jí vytkla, že může zvýraznit suchá místečka na rtech. Jinak mi přijde skvělá a jestli mě zaujme nějaký další odstín, tak nebudu váhat dvakrát.

 

OMG! This illuminating powder is one of the prettiest I’ve ever seen. It’s a part of the spring/summer collection so if you like it don’t hesitate twice about getting it. The powder comes in four shades and I chose the 20 Warm Gold because I like my highlighters to be a bit bronzey. The highlighter itself has an ultra-fine texture and looks very natural and gives a light sheen to your skin. Don’t expect any blinding glow like some other highlighters have. I got into powder highlighters this past winter and this one is probably my favorite out of the few I have because it looks natural but with a beautiful glow.

OMG! Tento rozjasňující pudr patří mezi ty nejhezčí, co jsem kdy viděla. Je součástí letošní jarní/letní kolekce, takže jestli vás zaujal, dlouho nečekejte. Vybírat můžete ze čtyř odstínů a já si pořídila 20 Warm Gold, protože mám nejradši bronzové rozjasňovače. Samotný pudr má ultra jemnou texturu a vašemu obličeji dodá moc hezký přirozený lesk. Rozhodně nečekejte, že jím oslníte ostatní na tři kilometry daleko jako to umí některé jiné rozjasňovače. Pudrovým rozjasňovačům jsem opět přišla na chuť tuto zimu, takže jich zas až tolik ve sbírce nemám. Tento od Chanel každopádně patří mezi mé nejoblíbenější, protože umí rozjasnit, ale zároveň vypadá přirozeně.

 

The Baume Essentiel from the same spring/summer collection is another new highlighter in my collection. It has an innovative moisturizing balmy texture for adding a subtle glow to your face. What’s great about it and why I wanted to get it is that you can use it on your lips, face and even eyes! It melts into your skin, looks natural and it’s not at all sticky. It comes in two variations a Transparent one and a Sculpting one – which has a more of a pearl finish. I prefer cream products so this one is right up my street! Anyway if you choose this cream highlighting balm or the powder highlighter you won’t regret because they are both excellent!

Dalším rozjasňovačem ve sbírce je Baume Essentiel z té samé jarní/letní kolekce. Má inovativní hydratační balzámovou texturu, kterou lehce rozjasníte vaši pleť. Hlavním důvodem, proč jsem si Baume Essentiel chtěla pořídit, je jeho multifunkční využití – lze jej nanést na rty, celý obličej a i na oči! Na pokožce se doslova roztaje, dodá přirozený lesk a hlavně vůbec nelepí. Na výběr máte ze dvou variant, průhledné Transparent a Sculpting s jemným perleťovým finišem. Na krémové produkty jsem zatížená, takže toto je pro mě trefa přímo do černého! Každopádně, ať už si vyberete rozjasňovač krémový nebo ten pudrový, nebudete litovat!

 

I think I’ve raved about the Le Volume Révolution De Chanel mascara enough here so I will make it quick! It’s a great volumizing and lashes defining mascara, it has a revolutionary 3D-printed brush design and I think this mascara is 100 % worth trying!

O řasence Le Volume Révolution De Chanel jsem tady na blogu básnila už celkem dost, takže se pokusím jen o krátké shrnutí. Řasám umí dodat objem a krásně je definovat díky revolučnímu 3D kartáčku a musím říci, že tato řasenka na 100 % stojí za vyzkoušení!

Well, what’s next? I can’t wait to get my hands on this year’s Les Beiges collection! I fell for the healthy glow makeup products since it launched a few years back and I always look forward to a new collection every spring! Chanel introduced the Water Fresh tint with micro-droplets of encapsulated pigments! This sounds very interesting and I want to get my hand on this for sure. There is, of course, a Healthy glow sheer powder – I already had this powder a few times and it’s excellent – but this year’s edition has a limited packaging. Then there is a beautiful eyeshadow palette with nude shades and finally, another shade of Healthy glow lip balm in a new rosy red shade called Intense. Can’t wait till the beginning of May when it should be released!

No, a co si pro nás Chanel připravil dalšího? Kolekci Les Beiges, které se nemohu dočkat! Tato kolekce vychází každé jaro už několik let a hned jsem si ji zamilovala. Letos se můžeme těšit na Water Fresh tint tj. makeup na bázi vody s mikro kapičkami pigmentu! Zní to velice zajímavě a určitě chci tint vyzkoušet. Chybět nesmí ani klasika této kolekce Healthy glow pudr – ten už jsem měla několikrát a je skvělý – letos se ho dočkáme v limitovaném obalu. V kolekci je také překrásná paletka očních stínů v nude odstínech, a také se dočkáme dalšího odstínu Healthy glow balzámu na rty s názvem Intense – krásné růžovo-červené barvě. No, už se nemůžu dočkat začátku května, kdy by kolekce měla být konečně k dostání!

And that’s everything for this post! Hope you’ve enjoyed a look at my recent favorites from Chanel. It’s one of my favorite beauty brands and their products are just iconic, don’t you think? See you next Sunday!

A to je pro dnešní článek vše! Doufám, že vás pohled na mé nové Chanel objevy bavil. Tuto značku mám hodně ráda a jejich produkty jsou prostě ikonické, nemyslíte? Uvidíme se opět příští neděli!