Spring Beauty Edit

Hello and welcome to the usual Sunday dose of beauty on my blog! Spring is here and it’s time for a seasonal beauty reshuffle. Don’t worry there is nothing major happening, I still adore minimal makeup but I’ve found myself embracing glowing skin with brighter lip colors even more. Let’s have a look at the little changes I am introducing into my seasonal beauty routine!

Vítejte u obvyklé nedělní dávky kosmetiky na mém blogu! Jaro je v plném proudu, a tak nastal čas na sezónní kosmetický refresh. Nebojte, nepůjde o nic zásadního, jednoduché líčení mě stále bavit nepřestalo, ba naopak, mám jej ještě raději! Ideálně se zářící pletí a výraznými rty. Pojďme se tedy spolu podívat na změny, které jsem spolu s jarem přivítala v mé kosmetické rutině!

Let’s begin with the skin! I’ve come to realize I can’t wear anything with too much coverage at the moment so products like Glossier’s Skin Tint are very welcome. What suits me as well is this tinted moisturizer from Chanel or CC creams. These products are quite dewy but I like to take it to another level with an illuminating primer! The Becca Backlight priming filter is actually perfect to give that extra glow to your skin and it looks natural!

A začneme s pletí! Spolu s teplejším počasím jsem zjistila, že na mé pleti vážně nesnesu nic moc těžkého, hutného a s vysokým krytím, takže produkty typu Skin Tint od Glossier jsou u mě velice vítány. Tento tónovaný hydratační krém Chanel popř. CC krém je přesně to, co mi vyhovuje. Finiš těchto produktů je více lesklý, ale to mi nestačí a pleť ještě více rozsvítím za pomoci rozjasňující báze! To perfektně zvládá Backlight priming filter od značky Becca – dodá pleti takové to něco extra navíc, ale přirozeným způsobem!

I have neglected cream face products a bit in favor of powder products but I am back into cream products mode now! Especially nude pink shades are the go-to colors I like to use lately. Glossier’s Cloud Paint in Dusk is such a perfect shade to add color into your face and it looks very natural. The multitasking stick Lip+Cheek from Milk Makeup in the dusty rose shade Werk looks absolutely perfect and gives you a fresh flush to your cheeks. As a bonus point, you can use it as lipstick as well! The Kosas cream Color & Light palette in the bronze shade Tropic Equinox is just perfect for the sun-kissed glow we all crave after winter.

Krémové produkty jsem kvůli těm pudrovým tak trošku zanedbávala, ale nyní jsem jim opět přišla na chuť! V poslední době mě nejvíce baví ty v růžových nude odstínech. Krémová tvářenka Cloud Paint od Glossier v odstínu Dusk je skvělá pro takový ten fresh look, a navíc vypadá opravdu krásně přirozeně. To samé perfektně zvládá multifunkční tyčinka Lip+Cheek od Milk Makeup v tlumeném růžovém odstínu Werk. Jako bonus navíc ji lze použít i na rty! No, a pro takový ten sluncem políbený vzhled neexistuje nic lepšího než krémová paletka Color & Light od Kosas v bronzovém odstínu Tropic Equinox.

Talking about the sun-kissed skin there is nothing better than a little bit of help from a bronzer. I have my faves like Soleil Tan De Chanel or even the Dior Backstage contour palette but I treated myself to a new powder bronzer the Sun Stalk’r Instant Warmth Bronzer from Fenty Beauty. The second lightest shade Shady Biz is actually perfect for my skin tone. I love how sheer but buildable the bronzing powder is and I enjoy it quite a lot at the moment.

Když už se tady bavíme o sluncem políbeném vzhledu, tak na to není nic jednoduššího než bronzer. Ačkoli mám mezi nimi své oblíbence jako krémový Soleil Tan De Chanel nebo třeba konturovací paletku Dior Backstage, pořídila jsem si na tuto sezónu nový Sun Stalk’r Instant Warmth Bronzer od Fenty Beauty. Mému tónu pleti nejlépe sedne druhý nejsvětlejší odstín Shady Biz. Líbí se mi, jak je lehký, ale lze jej navrstvit pro ještě více opálený vzhled.

 

 

And now to my favorite subject – lipsticks! I like to keep my makeup minimal but with brighter lip colors and also I want them to be hydrating and if possible glossy. The Dior Addict Stellar shine lipsticks are ideal for my needs – they are hydrating, glossy, pigmented and you can choose from various color options. I got the beautiful pinky red shade Diorcharm and I can’t get enough of it! I also love the formula of Hyaluronic Sheer Rouge lipsticks from By Terry and I’ve been reaching for the fuchsia pink shade Berry Boom quite often. I also adore the NARS lip gloss in hot pink shade Priscilla. NARS lip glosses are one of the best ones when it comes to pigmentation! Bonus points for not being sticky! When I am not that in the mood for bright colors but I fancy something balmy and a bit glossy I reach for the Afterglow lip balm in the newest shade Hidden pleasure which is a beautiful sheer rosy mauve color.

Nyní si povíme více na mé oblíbené téma – rtěnky! S jednoduchým líčením jdou ruku v ruce výraznější rty, ideálně lesklé a hydratované. Můj požadavek dokonale splňuje nová rtěnka Dior Addict Stellar shine. Tyto rtěnky hydratují, mají lesklý finiš, jsou krásně pigmentované a na výběr máte spoustu hezkých odstínů. Já si zamilovala červeno-růžovou Diorcharm! Hydratační a nádherně pigmentované rtěnky Hyaluronic Sheer Rouge od By Terry mě také baví, v poslední době si užívám fuchsiovou Berry Boom*. Také jsem si oblíbila lesk na rty NARS v hot pink odstínu Priscilla. Co se pigmentace týká, lesky NARS jsou jedny z nejlepších. Body navíc ode mě mají za to, že vůbec nelepí! Když nemám zas až tak moc náladu na nic výrazného, ale chci příjemnou texturu s trochou lesku, tak nemusím přemýšlet dvakrát a sáhnu po balzámu na rty Afterglow v nejnovějším starorůžovém odstínu Hidden pleasure.

You know I love the glow and I don’t want to rely only on makeup. The perfect way how to get your skin glowing is skincare. And if it involves a bit of me time I am all in! I’ve recently ticked off one item from my spring beauty wishlist the brightening & hydrating Superberry Hydrate + Glow Dream mask from Youth to the People. It’s an overnight face mask full of super ingredients that does its magic while you’re sleeping. I wake up with fresh, hydrated, glowing skin plus it has that beautiful exact scent like their Glow oil!

Jak jistě asi víte, na můj glow nedám dopustit, ale nechci v tomto ohledu spoléhat jen na líčení. Proto jsem si tolik oblíbila rozjasňující pečující kosmetiku. A když při tom můžu mít chvíli pro sebe a relaxovat, tak o to lépe! Nedávno jsem si z mého jarního kosmetického wishlistu dopřála rozjasňující & hydratační masku Superberry Hydrate + Glow Dream mask od Youth to the People. Jedná se o noční masku plnou super ingrediencí, které kouzlí na vaší pleti mezitím, co vy spíte. Po probuzení je má pleť svěží, hydratovaná, září a jako bonus navíc voní stejně krásně jako Glow olej od této značky!

Let’s talk spring scents! I like my heavier woody scents but still, I like to go a bit lighter during spring. The Willow & Amber cologne from Jo Malone‘s limited collection is exactly what I want when I say I want to go a bit lighter with my scents. It’s still woody but has a fresh note thanks to pink pepper. It makes a beautiful combination with a woody note of willow completed with that woody warmth of amber. The perfume Café Tuberosa from Atelier Cologne is another scent from this heavier yet light category. I adore the combination of tuberose, bergamot, and espresso coffee accords!

Pojďme se podívat na jarní vůně! Ty mám raději težší, ale i tak ráda na jaře trochu zvolním. Tomu přesně odpovídá kolínská Willow & Amber z limitované kolekce Jo Malone. Je dřevitá, ale růžový pepř jí dodává na svěžesti. Tuto úžasnou kombinaci dotváří dřevité nóty vrby doplněné hřejivým jantarem. Z těžších, ale zároveň lehčích vůní je i parfém Café Tuberosa od Atelier Cologne. Zbožňuju tu kombinaci tuberózy, bergamotu a kávy!

Well, and that’s everything on my spring beauty edit. Do you change your seasonal routine when the seasons change too? See you next Sunday!
* Post contains PR product.

Tak, a to je pro dnešek vše. A jak to máte vy, také si obměňujete kosmetickou taštičku se změnou sezóny? Uvidíme se opět příští neděli!
* Post contains PR product.