What’s On My April Makeup Menu

Hello and welcome to a new post! The time has come to bring you a brand new makeup menu. It’s full of my recent beauty discoveries and I have quite a lot to say. So grab a coffee or whatever you fancy and enjoy!

Vítejte u nového článku! Opět nastal čas podívat se na další makeupové meníčko. Najdete v něm mé nedávné kosmetické objevy, a jelikož se toho tento měsíc sešlo celkem dost, bude to na delší povídání. Tak si dejte kávičku, nebo na co zrovna máte chuť, a pěkné počtení!

I’ve found two new base products, a cushion foundation, and a tinted moisturizer. Both of these products are still quite new to me, but I have tried them enough to form an opinion. Let’s begin with the Tinted Hydra-Repair day cream* from the Australian natural beauty brand Grown Alchemist. Their products have been on my wishlist to try for ages so I am glad the brand is finally available in Douglas stores here in Czechia. It’s a tinted moisturizer with active ingredients such as camellia, rosehip oil, jojoba oil, aloe vera, cane sugar, and geranium blossom. It’s hydrating yet it doesn’t leave your skin dewy nor oily. On the contrary, it is fresh and with a velvety smoothing finish. I am quite used to the tinted moisturizers being dewy, but the Grown Alchemist product pleasantly surprised me. It looks a bit dark (swatched below) but it blends out into a pretty sunkissed glow. Only if you were super pale it could be a bit dark for you. It has a beautiful scent too! If you’re into natural looking skin then this one is definitely worth a try!

Objevila jsem nový makeup a nový tónovaný krém na obličej, oba dva produkty jsou pro mě zatím celkem nové, nicméně jsem je vyzkoušela natolik, že už vám můžu sdělit můj názor. Začneme s tónovaným hydratačním krémem na obličej Hydra-Repair* od australské přírodní značky Grown Alchemist. Produkty této značky jsem měla na wishlistu celkem dlouho, a proto jsem ráda, že jsou nyní dostupné v parfumeriích Douglas. Tónovaný hydratační krém obsahuje aktivní složky jako je kamélie, šípkový a jojobový olej, aloe vera, třtinový cukr a květ geránia. Krém hydratuje, ale rozhodně vaši pleť nezanechá lesklou nebo mastnou. Naopak, pleť vypadá svěže se sametově hladkým finišem. Jsem zvyklá, že některé tónované hydratační krémy jsou lesklejší, proto mě tento od GA příjemně překvapil. Na první pohled vypadá trošku tmavý (swatch níže). Ale nebojte, krásně se rozetře doztracena a zanechá vám takový ten sluncem políbený vzhled. Jen snad velmi světlým tónům pleti by nemusel sednout. Také krásně voní! Jestli preferujete přirozené líčení, tento krém doporučuji vyzkoušet!

I haven’t had a cushion foundation in my beauty collection for some time so when I saw the Glow Tone Up foundation SPF45 hydrating cushion compact from Tom Ford‘s latest Soleil collection I remembered how much I used to enjoy this type of product. Cushion foundations are usually sheer coverage products. But this one is definitely light to medium depending on how you apply it. I prefer sheer coverage products so with a light hand and the right brush it looks beautiful. But like I said even heavier coverage lovers will enjoy this product! Let’s talk about the gorgeous luxe packaging first! I mean it can’t get any more luxurious than this! The cushion has even its own little dust bag 😊 The foundation evens out skin tone, gives a natural looking glow and has an SPF45 – but! You shouldn’t rely on SPF in your makeup only, use a separate sunscreen under to really protect your skin! I find the foundation quite long wearing, and I love the natural radiant finish. It can settle into fine lines a bit, but I don’t think it’s that big of a deal. You can get the foundation in classic tone shades (there are three to choose from) or in the tone up shades for an instant brightening effect (also three to choose from). I got the classic foundation shade 2.0 Buff (swatched below) which is actually a perfect match for my skin tone at the moment. I think I got lucky it matches me that well considering there are only three shades available. Maybe it is the case the lighter coverage products are more forgiving when it comes to shade matching but still. All in all, I really like it, I still prefer more my tinted moisturizers and CC creams but If I feel like wearing a foundation this one is really great.

Cushion makeup jsem v mé kosmetické taštičce neměla pěkně dlouho. Jakmile jsem zahlédla novinku z letní kolekce Soleil od Tom Ford Glow Tone Up hydratační makeup s SPF45, hned jsem si vzpomněla, jak ráda jsem používala tento typ makeupu. Cushion makeupy mají většinou spíše lehčí krytí, ale tento má rozhodně lehčí až střední, samozřejmě záleží, jak ho nanesete. Já preferuji krytí lehčí, což se správným štětcem a lehkou rukou není problém. Nicméně i vyznavači vyššího krytí si s tímto makeupem přijdou na své! Nejdříve bych ale chtěla zmínit to krásné luxusní balení. Už snad ani nemůže být přepychovější! Tento cushion kompakt má i svůj vlastní dust bag 😊 Samotný makeup krásně sjednocuje tón pleti, dodá jí rozjasněný finiš a pyšní se také SPF45 – na tuto ochranu před sluncem byste ovšem neměli spoléhat, a abyste vaši pleť opravdu chránili, je třeba nanést ještě samostatný ochranný faktor! Makeup má celkem obstojnou výdrž a moc se mi líbí ten přirozeně rozjasněný finiš. Trochu může zalézat do drobných linek, ale to nevidím zas až jako takový problém. Je k dostání v klasických odstínech dle tónu pleti (na výběr jsou tři) nebo si můžete vybrat jeden z rozjasňovačů pro okamžitý lesk. Já si cushion pořídila v klasickém odstínu 2.0 Buff (swatch níže), sedne mému tónu pleti dokonale, což je tedy náhoda, vezmeme-li v potaz, že v nabídce jsou jen tři odstíny. Možná to bude mít co dočinění s tím, že méně krycí produkty vám nemusí sednout dokonale odstínem, a nebude to hned vidět. Když to shrnu, přeci jen u mě vedou mé tónované krémy nebo ty CC, ale když mám náladu na víc krycí produkt, jsem s tímto cushionem moc spokojená.

I also discovered a new concealer in April and I am very intrigued. It’s the Touche Éclat High Cover radiant concealer from YSL Beauty. It’s a concealer meant for the under eye area to cover under eye dark circles, the hereditary ones as well the ones caused by fatigue – it contains Ruscus and Caffeine for instant awakening effect, Vitamin E, Hyaluronic acid and Calendula extract to tackle puffiness and swelling. The lightweight liquid yet buildable formula reflects light away from the eyes and helps to correct dark circles. I love how it brightens my under eye area and I really look more awake. It looks natural, doesn’t cake or look heavy and settles into fine lines just only a little bit. But what I adore the most about this concealer is that it looks almost flawless after the whole day I had it on. I am not that into the original Touche Éclat, but this one is definitely my fave! You can choose your shade out of the 16 shades and mine is 1,5 Beige (swatched below). Oh, and it’s paraben free, sulfate free and phthalate free!

V dubnu jsem také objevila nový korektor a jsem z něj nadšená. Jedná se o rozjasňující korektor Touche Éclat High Cover od YSL Beauty. Je to korektor přímo určený na zakrytí kruhů pod očima, ať už těch dědičně získaných nebo těch z únavy – obsahuje směs listnatce, kofeinu pro okamžité probuzení, dále vitamín E, kyselinu hyaluronovou a výtažek z měsíčku pro zmírnění otoků. Jeho lehká a tekutá konzistence, kterou lze ale vrstvit, umí krásně rozjasnit oční okolí. Což se mi líbí spolu s tím faktem, že hned vypadám odpočatě, a to se hodí mít takový produkt po ruce, nebo ne? Na pokožce vypadá přirozeně, i po celodenním nošení jsem nezaznamenala, že by byl cakey. Do jemných linek a vrásek zalézá opravdu minimálně. Za co má u mě nejvíce chvály je, že i po celém dni vypadá bezchybně a stále hezky. Originální Touche Éclat mě nikdy moc nebavil, ale tento korektor se hned zařadil mezi mé oblíbené! Vybrat si můžete jeden z 16ti odstínů, já si zvolila 1,5 Beige (swatch níže). Korektor také neobsahuje žádné parabeny, sulfáty nebo ftaláty!

 

I have also rediscovered last year’s favorite the Diorskin Mineral Nude bronze a healthy glow bronzing powder. It’s a natural looking bronzer, the powder is very soft and blends seamlessly. It’s infused with golden minerals for that sun-kissed glow and I love it because it doubles as a blush too. This is the shade 002 Soft sunlight (swatched below).

Také jsem znovuobjevila loňského oblíbence – bronzer Diorskin Mineral Nude Bronze pro zdravě opálený vzhled. Pudr samotný je velmi jemný, dokonale se blendí a vypadá velmi přirozeně. Obsahuje zlaté minerály pro sluncem políbený lesk a mám ho ráda i proto, že vypadá hezky i jako tvářenka. Mám odstín 002 Soft sunlight (swatch níže).

I also finally treated myself to L’Orchidée a highlighter blush from Sisley Paris with softening White Lily. I am into coral pink blushes at the moment so this Corail one is just perfect for my beauty needs. It’s sheer but pigmented, adds a natural luminous finish to your cheeks, but I expected a bit more of a glow (swatched below). The packaging is beautiful like you would expect from this brand.

Po rozjasňujících tvářenkách L’Orchidée od Sisley Paris jsem pokukovala už nějakou dobu, a konečně jsem si jednou udělala radost. Hodně mě teď baví korálové odstíny, takže jsem sáhla po novém odstínu Corail. Tvářenka je sice jemnější, zato krásně pigmentovaná. Na tvářích vypadá hezky přirozeně, rozjasňuje ale jen velmi lehce. Tak trochu jsem toho lesku čekala více. Balení má krásné, jak by se také od Sisley Paris dalo čekat. 

The creamy highlighting balm Baume Essentiel from Chanel in the shade Sculpting (swatched below) is still my go-to fave when it comes to luminous skin. I’ve talked about it more in one of my previous posts, so feel free to check it out.

Krémová rozjasňující tyčinka Baume Essentiel v odstínu Sculpting od Chanel (swatch níže) mě ještě bavit nepřestala. Věnovala jsem jí více prostoru v jednom z předchozích článků, takže jestli vás zajímá, můžete se podívat zde. 

Let’s move on to eye makeup! This Phyto-Ombre Glow eyeshadow from Sisley Paris in the shade Amber (swatched below) got me very excited. The bronze shade is just perfect for all over the lid. The soft, velvety texture blends like a dream, the longevity is impressive as well, I didn’t see any fall out after application and the finished look is radiant and so pretty! This eyeshadow is formulated with softening camellia oil, white lily, and hydrating green tea.

A nyní se přesuneme k očnímu líčení! Zamilovala jsem si nový oční stín Phyto-Ombre Glow od Sisley Paris v odstínu Amber (swatch níže). Takový ten typ stínu, který vypadá krásně sám o sobě, mám nejraději. A tento bronzový přesně takový je. Má jemnou, sametovou texturu, se kterou se pracuje jednoduše. Výdrž má také na jedničku, při aplikaci neopadává a oči umí nádherně rozjasnit! Oční stín obsahuje zjemňující olej z kamélie, bílé lilie a hydratační zelený čaj.

I have also finally tried the KUSH High volume mascara from Milk Makeup. A blog post dedicated to this brand is coming your way very soon. This KUSH mascara has a unique vegan formula thanks to being the first ever mascara to contain hemp-derived cannabis oil instead of beeswax. It’s very volumizing, conditioning and contains little fibres for an intense volume. I like it a lot, it doesn’t smudge, it has a very good brush, looks great all day and if you’re looking for a vegan mascara, then this one is definitely great!

Také jsem konečně zkusila řasenku KUSH High volume od Milk Makeup. O této značce se dozvíte více v jednom z příštích článků. KUSH řasenka má jedinečné veganské složení díky tomu, že jako první řasenka obsahuje olej z konopí namísto včelího vosku. Řasám umí krásně dodat objem, zároveň je hydratuje, a také v ní najdete malá vlákénka pro ještě intenzivnější objem. Řasenka je vážně skvělá, nerozmazává se, kartáček mi také vyhovuje a na očích vypadá super až do té doby, než ji odlíčím. Pokud hledáte vegan alternativu řasenky, která funguje, tahle je ta pravá!

 

 

The Sephora Retractable brow pencil is still the one I like to use the most! It’s waterproof, has a very fine tip allowing you to be very precise, the shade N°8 Chocolate brown (swatched below) is my perfect brow match and I think it’s an excellent product!

Při úpravě obočí nedám v poslední době dopustit na vysunovací voděodolnou tužku na obočí od privátní značky Sephora. Je hodně tenká, což vám dovolí být precizní. Odstín N°8 Chocolate brown (swatch níže) mi sedne dokonale a celkově mi tužka přijde jako hodně povedená!

From L-R: NARS lip gloss, Sisley Paris eyeshadow, Diorskin Mineral Nude Bronze, Sephora brow pencil, YSL concealer, Sisley Paris blush, Tom Ford Soleil foundation, Chanel Baume Essentiel, Grown Alchemist tinted cream unblended vs blended out.

Zleva doprava: NARS lesk na rty, Sisley Paris oční stín, Diorskin Mineral Nude Bronze, tužka na obočí Sephora, rozjasňující korektor YSL, Sisley Paris tvářenka, Tom Ford Soleil cushion makeup, Chanel Baume Essentiel, Grown Alchemist tónovaný hydratační krém nejdříve nerozmazaný vs hned vedle rozmazaný.

I am quite into brighter lip colors at the moment and one of them is the NARS lip gloss in the hot pink shade Priscilla (swatched above). It’s seriously pigmented, shiny, non-sticky and so comfortable on the lips. Highly recommend trying NARS lip glosses out!

Na rtech mě momentálně baví výraznější barvičky, jednou z nich je lesk na rty NARS v hot pink odstínu Priscilla (swatch nahoře). Je neskutečně pigmentovaný, krásně lesklý, nelepí a na rtech je příjemný. Každému doporučuji lesky NARS vyzkoušet!

Well, that’s everything on my April makeup menu, what’s on yours? I have discovered so many great products can’t wait to enjoy them even more! See you next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je z mého dubnového meníčka vše, a co máte na tom vašem vy? Objevila jsem tolik krásných produktů, už se nemůžu dočkat, až si je užiji ještě více! Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.