My Top Candles For Spring/Summer Season

Welcome to a new post! I am a huge candle enthusiast and I don’t believe burning candles is meant only for the colder season. I burn a different type of scents depending on the season so I can I enjoy my candles all year round. I love my woody, heavier and a bit sweeter scents throughout fall and winter, but I go lighter and floral in spring and summer. Maybe you would like to enjoy your candles throughout the year too but you wouldn’t want to burn a typical winter scent  Pomander in summer. I get it. That’s why I have here a little line up of my top spring & summer candles!

Vítejte u nového článku! Svíčky prostě miluju a nemyslím si, že by to měla být záležitost pouze chladnějšího období. Proto si mé svíčky užívám celoročně a volím typ vůně podle toho, zda je spíše chladnější či teplejší sezóna. Na podzim a v zimě dávám přednost dřevitým, těžším a trochu sladším vůním, zatímco na jaře a v létě preferuji vůně lehčí a květinové. Chápu, že ne každý je do svíček tak zapálený jako já a že si asi typicky zimní Pomander nebudete chtít pálit v létě. Proto jsem si pro vás připravila takovou menší inspiraci mých top jarních & letních svíček, na které nedám dopustit!

First of all, let me start by saying all of these and pretty much every candle I own is of high quality. I know there are much cheaper options out there, but getting a quality candle is definitely a much enjoyable experience. They burn better because the waxes are higher quality, most of the times they are hand made, don’t contain cheap toxic ingredients which you could inhale while burning and also they have more unique, interesting scents. I’d rather get one quality candle than a few cheaper ones. And you can keep the pretty jars after burning your candles – they make pretty decor or you can reuse them for other purposes.

Nejprve bych zde chtěla zmínit, že tyto všechny svíčky, které vám dnes ukážu a vlastně všechny, co doma mám, jsou vysoce kvalitní. Vím, že existují i levnější varianty, ale kvalitní svíčka je prostě jiná úroveň, a ten zážitek z pálení je někde zcela jinde. Hoří mnohem lépe díky kvalitnějším voskům, které jsou mnohdy ručně zpracované, neobsahují levné zdraví škodlivé složky, které byste při hoření vdechovali, a hlavně mají krásné jedinečné a zajímavé vůně. Raději si tedy pořídím jednu kvalitní svíčku než několik levnějších a horší kvality. No, a ty krásné skleničky od vypálených svíček si můžete nechat a použít je dál buď jako dekoraci nebo je využijete jinak.

You should also follow rules of proper candle care with candles of high quality like let the wax melt properly with the first burn and ideally every time you burn your candle, don’t blow out your candles, snuff out the candle instead, trim the wick regularly to avoid excessive smoke and store your candles in a cool, darker place. I adore candles from Byredo, Diptyque, Jo Malone, Overose, Earl of East London, Cire Trudon or & Other Stories – they have beautiful, quality candles too and they are more budget-friendly.

Spolu s kvalitnějšími svíčkami platí pravidlo, že je třeba o ně lépe pečovat a dodržovat základní kroky – při prvním pálení, a ideálně i každém dalším, nechat hladinu vosku zcela rozpustit, zhasínat svíčky zhášedlem, pravidelně před každým hořením zkracovat knot, aby nám svíčka nečadila, a neskladovat je na přímém slunci. Zbožňuju svíčky od značek jako je Byredo, Diptyque, Jo Malone, Overose, Earl of East London, Cire Trudon, ale třeba i v takovém obchodě & Other Stories seženete kvalitní svíčky za mnohem příznivější ceny. 

When it comes to spring/summer home fragrances I like them to be fresh, light and floral. I adore Diptyque’s Figuier candle, especially for summer. The fresh, green and woody scent of fig trees with delicate fruity accents of figs transports you to Mediterranean landscape, it can’t get any better! The Viagem candle from Earl of East London is another figgy, green, fresh option for the warmer season. The combination of coconut, oregano, and fig smells dreamy!

Svíčky, které pálím na jaře a v létě, mám nejraději se svěží, lehkou a květinovou vůní. Velmi jsem si oblíbila fíkovou Figuier od Diptyque, je úžasná, zejména v létě. Její svěží, zelená a dřevitá vůně fíkovníku s ovocnými akordy fíků vás přenese do středomořské krajiny, no a voní dokonale! Další takovou fíkovou, zelenou, svěží vůní, která se ideálně hodí na léto, je Viagem od Earl of East London. Kombinace kokosu, oregána a fíků voní božsky!

Peony & Blush Suede candle from Jo Malone is a beautiful sensual, floral and fruity scent. The combination of red apple, peony, and suede is just perfect for spring. The Shahaman candle from the Parisian cool brand Overose in their signature pink jar with pink botany blend wax is definitely heavier than the other three I told you about today but I still prefer burning it during spring and summer. I love the combination of Overose signature note gold amber together with warm caramelized vanilla, black plums, smokey-sweet wood, the warmth of benzoin and ruby red cherries.

Svíčka Peony & Blush Suede od Jo Malone je luxusní, svůdná, ovocná a květinová vůně. Její kombinace červeného jablka, pivoňky a semiše se na jarní období hodí perfektně. Další dokonalou vůní na jaro či léto je svíčka Shahaman od cool pařížské značky Overose, jejichž svíčky jsou známé růžovými skleničkami s růžovým voskem. Tato je z mého výběru asi nejtěžší, ale i tak si ji užívám raději v teplejším období. Ta kombinace zlatého jantaru, typické složky Overose svíček, spolu s hřejivou karamelizovanou vanilkou, černými švestkami, kouřově sladkým dřevem, hřejivým benzoinem a červenými třešničkami, je prostě dokonalost sama.

Well and that’s everything on this fine scented topic! What about you, do you like burning candles all year round or is it for you just a matter of colder season? See you next Sunday!

Tak, a to je vše na toto voňavé téma! Jak to máte vy, pálíte svíčky celoročně nebo je to pro vás pouze záležitost chladnějšího období? Uvidíme se příští neděli!