My Thoughts On Milk Makeup

Hello and welcome to a new post! Today we will talk about the cool beauty brand Milk Makeup. It’s one of the recent beauty brands of the new generation. These brands care about ingredients, being 100 % vegan, cruelty-free, paraben free and simply are non-toxic. This brand was created at Milk, a creative studio in downtown New York City and it’s inspired by their community and culture. They encourage us to express ourselves with our personal style, but not only with our look because what we do matters as well #LiveYourLook. I adore brands that do things differently and well at that! You can currently shop Milk Makeup at Cult Beauty, but they ship only to UK & Ireland. I got my goodies via an IG friend but I hope the shipping situation changes soon! Let’s have a look at what I chose!

Zdravím vás u nového článku! Dnes si povíme o cool značce Milk Makeup. Tento brand patří mezi kosmetické značky nové generace. Ty se zajímají o složení produktů, zakládají si na tom, že jsou 100% veganské, netestují své produkty na zvířatech, neobsahují parabeny ani žadné toxické složky. Tato značka vznikla v kreativním studiu s názvem Milk v centru New Yorku a inspiraci čerpá z komunity a kultury této metropole. Značka žije filozofií, že při sebevyjádření nejde jen o náš vzhled, ale také naše činy – #LiveYourLook. Značky, které tento kosmetický byznys dělají jinak a dobře, mi hodně imponují! Momentálně je tato značka k dostání na Cult Beauty, ale zasílají jen do UK a Irska.  Já si kosmetiku Milk Makeup objednala přes kamarádku na IG, tak snad se ta situace ohledně zasílání brzy změní! Pojďme se tedy podívat, co jsem si pořídila.

The Luminous Blur stick caught my eye. It’s a lightweight face primer in a stick that is both mattifying and illuminating. You can wear it on its own or under foundation. I prefer the way under a lightweight base. It really makes my skin look matte, smooth and beautifully radiant yet not greasy at all. It’s infused with golden pearls and it’s secret lies in hi-tech blurring microspheres that absorb oil and blur pores. Even though it’s silicone free it feels waxy and silicone-ish. The primer is really something special. I’ve never tried something like this and it really shows it’s possible to create makeup that is innovative, really works and at the same contains good-for-you ingredients. Well done, Milk Makeup!

Do oka mi padl Luminous Blur stick – rozjasňující, vyhlazující primer ve formě tyčinky. Konzistencí je lehounký a umí pleť jak zmatnit, tak i rozjasnit. Záleží na vás, jestli ho budete chtít použít jen tak samotný nebo pod makeup. Já ho mám nejraději pod lehounký makeup. Pleť vážně zmatní, vyhladí, ale také jí dodá jemný lesk díky zlatým perlám, aniž by poté působila mastně. To vše, díky hi-tech vyhlazujícím mikrokuličkám, které absorbují olej a vyhlazují póry. Ačkoli primer neobsahuje silikony, jeho voskovější konzistence mi taková trochu přijde. Celkově je to povedený kousek a nic takového jsem nikdy nezkusila. Jasně to ukazuje, že jdou v kosmetice věci dělat jinak, inovativně a tak, aby produkty fungovaly i za použití pro nás prospěšných složek. To se Milk Makeup vážně daří!

The Blur stick is another primer I got. This one in a generously sized sample. It’s kinda the same as the luminous one except it’s only matte. Milk Makeup calls it a universal face filter and I have to say it smooths my skin, makes it nicely matte which got me thinking it will be perfect for the upcoming warmer months. If you’re not that into luminous primers then this matte version could be the right option for you. What I also like about these stick primers is that you just swipe it on your skin and you don’t have to blend it and touch your skin at all.

Dalším primerem od této značky je vyhlazující Blur stick. Mám ho ve vzorečku, který je ale tak velký, že mi vystačí celkem dlouho. Tento primer v tyčince dělá v podstatě to samé, akorát je jen zmatňující. Milk Makeup o něm hovoří jako o univerzálním filtru na váš obličej a musím říci, že je vážně dobrý. Pleť hezky vyhladí, zmatní a určitě se bude v létě hodit. Jestli rozjasňující báze nejsou nic pro vás a preferujete ty zmatňující, tak tento by vám mohl vyhovovat. Co mě celkově na tomto konceptu primerů v tyčince baví je, že si jej nanesete pár tahy na obličej a máte hotovo.

 

I have already talked about the KUSH High volume mascara in my latest April makeup menu. But to sum it up it has a unique vegan formula thanks to being the first ever mascara to contain hemp-derived cannabis oil instead of beeswax. It’s volumizing, conditioning, the formula is quite wet and it also contains little fibers for more intense volume. I love the brush, it makes the application easy. It doesn’t smudge, it’s clump-free, my lashes are nicely defined and voluminous. The mascara looks great all day but when it started to dry out I’ve experienced that the little fibers can flake. It doesn’t happen every time I wear it but it did happen. It’s still not a big deal breaker for me considering it doesn’t flake all the time but it’s something you should consider.

O řasence KUSH High volume jsem vám už říkala v mém posledním dubnovém makeupovém meníčku. Abych to shrnula, jedná se o řasenku s veganským složením. Je to díky tomu, že místo včelího vosku obsahuje olej z konopí. Řasám dodá objem, vyživí je, konzistencí je spíše mokřejší, a také obsahuje drobná vlákna pro ještě intenzivnější objem. Samotný kartáček je skvělý a pracuje se s ním opravdu jednoduše. Nerozmazává se, řasy neslepuje, naopak je definuje a dodá objem. Na očích vydrží po celý den, ale v momentě, kdy začne trochu vysychat, můžou vlákna začít opadávat. To se však nestává pokaždé, takže mi to zas až tolik nevadí. Určitě byste ale měli vzít v potaz, že se to stát může. 

I love multi-tasking products so this Lip+Cheek stick is right up my street. It’s a creamy, sheer blush and lip tint. I have it again in this generously sized sample in the dusty rose shade called Werk. Out of all the Milk Makeup products I’ve tried this is probably my favorite. I like how creamy and hydrating it is thanks to mango butter, avocado oil, and peach nectar. I like to use it both ways on my lips and it makes a pretty blush too. As a blush, I prefer blending it with my fingers, it blends seamlessly, looks natural and gives a nice flush to your cheeks. Btw. there is a swatch of the Luminous Blur stick right next to the visible swatch below. It’s hard to capture but you can see a little bit of its sheen.

Multifunkční produkty zbožňuji, takže tyčinkou Lip+Cheek se mi Milk Makeup naprosto strefil do noty. Je to lehounká, krémová tvářenka a barva na rty zároveň. Opět ji mám jako vzorek v krásném starorůžovém odstínu Werk. Rozhodně jsem si tento produkt oblíbila nejvíce. Tyčinka je krémová, hydratuje díky mangovému máslu, avokádovému oleji a broskvovému nektaru. Baví mě jako rtěnka, ale na tvářích vypadá také úžasně. Nejraději ji aplikuji prsty, lehce se rozmazává, vypadá přirozeně a tvářím dodá hezkou barvičku. Níže máte swatch a hned vedle napravo jsem vám swatchla i rozjasňující primer – ten nešel jen tak lehce vyfotit, ale snad aspoň trochu vidíte ten jemný lesk.

 

And lastly, we will have a look at this KUSH Fiber brow gel. Tinted brow gels are my go-to products when it comes to taming my brows. I like the KUSH one a lot, it sets my brows perfectly, gives them enough tint so I don’t have to fill them up with a brow pencil. It contains cannabis oil as well as little fibers for fuller, natural looking brows. I like the little brush, it’s sized just right and you can do your brows with it literally in a few seconds. The shade range is quite good, there are 8 shades to choose from, mine is Dutch – for medium brown to dark brown hair colors. I like it a lot, but if I had to choose I prefer Glossier’s Boy Brow a tad more.

A nakonec se spolu podíváme na KUSH Fiber gel na obočí. Barevné gely používám na úpravu obočí nejraději. Tento KUSH mi velmi vyhovuje – obočí zafixuje, nabarví natolik, že už nemusím použít tužku na obočí. Také obsahuje olej z konopí a drobná vlákna pro plnější a přirozeně vypadající obočí. Malý kartáček je akorát tak veliký, abyste si za jeho pomoci upravili obočí doslova během pár sekund. Můžete si vybrat jeden z osmi odstínů, můj je odstín Dutch – pro středně hnědé až tmavé vlasy. Gel na obočí je to skvělý, ale kdybych si měla vybrat, tak ještě o trochu více mi vyhovuje Boy Brow od Glossier. 

Well, that’s it! I am very impressed with these Milk Makeup products, their minimal packaging is fab and the stick products so convenient to use. They have also some skincare products in their range like serums or face masks in stick form which sounds very interesting. What about you, do you know or use Milk Makeup products? See you next Sunday!

Tak, a to je pro dnešek vše! Celkově jsem z kosmetiky Milk Makeup nadšená, baví mě jejich jednoduché obaly a produkty ve formě tyčinek jsou velice praktické. Mimo dekorativní kosmetiku nabízí i tu pečující, jako třeba séra nebo pleťové masky ve formě tyčinek, což zní zajímavě a určitě bych je někdy chtěla zkusit. A co vy, znáte nebo používáte Milk Makeup? Uvidíme se opět příští neděli!