Alterna Proffessional Styling Range Review

Welcome to a new post! The hair care brand Alterna has recently relaunched its styling range and because I got sent a few products from this Professional Styling range I thought it would be great to share my thoughts with you. There is a variation of products in this range and basically everything you would ever need to style your hair with! I would also like to point out how user-specific this range is. I had to basically learn how to use each product the best. Once you get the hang of it, the products work well and you will be satisfied.

Zdravím vás u nového článku! Alterna, značka vlasové kosmetiky, nedávno opětovně uvedla svou stylingovou řadu. Protože jsem dostala několik produktů z řady Professional Styling k vyzkoušení, podělím se dnes s vámi o mé dojmy. V této řadě naleznete tolik zajímavých produktů, že si jistě vybere každý, kdo si nějakým způsobem upravuje své vlasy. Co mi také přišlo, že celkově je řada uživatelsky specifická, a u každého produktu jsem si musela najít způsob použití, který mi bude vyhovovat nejvíce. Člověk se musí s produkty naučit pracovat, a tak pro někoho, kdo je používá poprvé, to dá trošku práce. Jakmile však zjistíte, jak přesně produkty používat, budete spokojení. 

You can treat your hair to a Replenishing Moisture Priming Leave-in conditioner. You can shape your hair with Luxe Créme gel, give your hair texture using Sea Salt spray or Perfect Texture spray, but if you crave texture and volume there is Sea Chic Foam. For volume, you can try Styling Invisible Roller spray. For those who heat style your hair often there is Rapid Repair spray for shiny and protected hair, Rapid Blowout balm or Perfect Iron spray. You can refresh your hair in between washes with Sheer Dry shampoo. Or you can give hold to your hair using High Hold Finishing spray or Working Hairspray.

Vlasům můžete dopřát lehký bezoplachový kondicionér ve spreji Replenishing Moisture Priming Leave-in conditioner. Nebo je můžete vytvarovat pomocí Luxe Créme gelu, dodat jim texturu díky Sea Salt spray nebo Perfect Texture spray, Chcete-li však dodat k textuře i pořádný objem, skvěle se k tomu hodí pěnový sprej Sea Chic Foam. Na objem také můžete zkusit tužící sprej Styling Invisible Roller spray. Pokud vlasy často fénujete, žehlíte apod., můžete jim dodat lesk a také tepelnou ochranu pomocí Rapid Repair spray, Rapid Blowout balm nebo Perfect Iron spray. Mezi mytím můžete vaše vlasy osvěžit neviditelným suchým šamponem Sheer Dry shampoo. Nebo váš účes můžete zafixovat díky rychleschnoucímu laku na vlasy High Hold Finishing spray či ultrasuchému laku na vlasy Working Hairspray

As you can see there is literally everything. All of the products are infused with caviar extract and you can clearly see a scale from 0-5 on the packaging defining how much hold each product can give to your hair.

Jak jistě sami vidíte, v této řadě je naprosto vše. Všechny produkty obsahují výtažek z kaviáru a na obalech vždy vidíte stupnici od nuly do pětky, jakou má daný produkt úroveň fixace. 

Let’s begin with the creamy Luxe Créme gel – it’s perfect for giving your hair shape and natural shine at the same time. You can either apply it to wet or dry hair and it has a pleasant signature Alterna scent. It’s creamy and it doesn’t make your hair crunchy, it still remains soft. And that’s a big plus! I prefer using it on my wet hair to smooth them and give them shape. My hair holds its shape even the second or third day when I use this gel. I am very pleasantly surprised with this gel because I usually don’t use gels when styling my hair but this one is a great exception.

A začneme se středně tužícím krémovým Luxe Créme gel – vlasy vytvaruje a zároveň jim dodá přirozený lesk. Gel můžete použít na vlhké nebo suché vlasy. Má krásnou typickou Alterna vůni. Má krémovou konzistenci, neudělá vám takové ty tvrdé vlasy, naopak budou krásně jemné. Za to má ode mě pochvalu! Nejraději gel nanáším na vlhké vlasy, abych je uhladila a dodala tvar. Všimla jsem si, že si svůj tvar udrží i druhý až třetí den po umytí. Normálně gely na vlasy moc nepoužívám, ale tento mě příjemně překvapil. 

When it comes to styling my hair I prefer texturizing products. I was excited when I saw there is a texturizing spray in Alterna’s styling range the Perfect Texture spray. I like them much more than classic hair sprays. They don’t weight your hair down, the hair has movement but at the same time holds its shape. It also adds texture and volume to hair. I admit am always keen on trying new ones. I like Alterna’s option a lot, it does basically everything I want from a texturizing spray. Because it’s a dry finishing spray my hair isn’t sticky after I style it and it gets bonus points for its cap because that means I can never lose the lid if I can open and close the product like this.

K úpravě mého účesu používám nejraději produkty, které dodají mým vlasům texturu. Takže když jsem viděla, že má Alterna Perfect Texture spray, byla jsem hodně nadšená. Mnohem raději než klasické laky na vlasy mám právě texturizační spreje. Ty totiž vlasy nezatíží – vlasy jsou naopak lehké, plné pohybu, ale zároveň drží tvar. Také jim dodají texturu a objem. Přiznávám, že velice ráda zkouším nové. Ten od Alterny mě hodně baví. V podstatě dělá vše, co po takovém spreji na texturu vyžaduji. Protože je to suchý sprej, vlasy po něm nejsou slepené, a také chválím chytré otočné uzavírání a otevírání – nikdy se mi s ním nemůže stát, že by mi někde zapadlo víčko a já ho nemohla najít. 

 

I expected I would like the Sea Chic foam but I didn’t expect how much. It’s a foam in a spray so it’s not your typical foam we are used to. It’s infused with caviar extract, nourishing Seasilk, mineral-rich Dead sea salt to give your hair texture. You spray it evenly on wet hair before blow-drying it and it gives such a nice volume and texture to your hair. The hair has a grip and holds its shape perfectly. My tip would be to use a rather smaller amount of the foam and spread it evenly on your hair rather than spraying bigger amounts onto your roots for example. Sea Chic foam has become an unexpected favorite of mine when styling my hair.

Tak nějak jsem čekala, že mi bude tvarující pěnový sprej Sea Chic foam vyhovovat, ale netušila jsem, jak moc. Nejde o typické pěnové tužidlo, na jaké jsme zvyklí, ale je to v podstatě pěna ve spreji. Obsahuje výtažek z kaviáru, hydratační směs Seasilk a sůl z Mrtvého moře bohatou na minerály pro objem a texturu vlasů. Pěnu si nastříkáte rovnoměrně po celé délce vlhkých vlasů před tím, než je budete foukat. Poté jsou plné objemu, drží tvar a mají takový ten ,,grip”. Můj takový menší tip je, abyste použili spíše menší množství spreje po celých vlasech, než nastříkat více pěny jen na pár míst jako třeba jen u kořínků. Sea Chic foam se každopádně stal mým nečekaným oblíbencem.

The High Hold Finishing spray is a completely new product to the Styling range. It’s a quick drying hold spray that finishes your hairstyle with a matte shine without stickiness or flaking. It gives strong hold without weighing down the hair. This finishing spray is probably my least favorite out of all of the I got to try. The reason is simple I am not that into hair sprays and because this one gives quite a strong hold compared to the texture spray. Also, this one for some reason has a different scent than the usual ,,Alterna scent” and I like that one much more. But that’s my personal preference – if you like to use hair sprays to finish your hair then this one is really good, it gives my hair hold without being sticky, weighed down and my hair still moves which is always a plus when you use a strong hold hairspray.

Rychleschnoucí lak na vlasy High Hold Finishing spray je v řadě Professional Styling zcela novým produktem. Umí vlasům dodat extra silnou kontrolu s matným leskem, aniž by byly slepené, těžké nebo se v nich lak drolil. Mezi těmito Alterna novinkami je tento lak asi mým nejméně oblíbeným jednoduše proto, že laky na vlasy skoro vůbec nepoužívám. Tento vlasům dodá extra silnou kontrolu, a oproti takovému texturizačnímu spreji je té fixace na mě až moc. Co bych mu také tak trochu vytkla, že nevoní typickou vůní Alterny, kterou mám ráda. To je ale má osobní preference – pro ty z vás, kdo rádi používáte laky na vlasy, bude jistě skvělý. Ačkoli laky nepoužívám, musím pochválit, že mé vlasy nezatíží, dodá jim tvar, a přesto jsou plné pohybu, což je vždycky výhoda, když má produkt vysoký stupeň fixace. 

Well, that’s everything for today’s post! What’s your favorite product for styling your hair? Do you use Alterna products? I think the new Styling range looks very impressive and I have found new faves. I would be also tempted to try the Sheer Dry shampoo because it’s not your classic aerosol dry shampoo but it’s in a form of a powder spray. It sounds very interesting! Anyway, see you next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je pro dnešek vše! Jaké produkty používáte k úpravě vlasů nejraději vy? Používáte produkty Alterna? Inovovaná řada Professional Styling se podle mě velmi povedla a našla jsem si pár nových oblíbených produktů. Také mě láká zkusit neviditelný suchý šampon Sheer Dry shampoo, protože nefunguje na klasickém aerosolovém principu, ale jedná se o pudrový sprej. To zní hodně zajímavě! Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.