What’s On My May Makeup Menu

Welcome to the regular Sunday dose of beauty! Another month is almost gone and it’s time to have a look at what products I have been loving this May. Let’s see what I have discovered and re-discovered. Enjoy!

Vítejte u pravidelné nedělní dávky kosmetiky! Další měsíc je už skoro pryč a opět nastal čas se podívat, které produkty mě v květnu bavily nejvíce. Dnes vám tedy ukážu, co jsem zajímavého objevila nebo znovuobjevila. Hezké počtení!

As usual, we will begin with the base! I like using natural beauty products. I have my go-to brands I can rely on but I always like to try something new. I’ve recently discovered the Canadian luxury, vegan beauty brand Sappho New Paradigm on a press day in Prague’s Líčírna organics store. Sappho is an ethical and cruelty-free brand. Their Essential foundation* is full of good-for-you antioxidants, phytonutrients, shea butter, aloe vera, and certified organic jojoba oil. It’s a liquid foundation, gives you light to medium coverage and looks like your skin, but radiant, flawless and fresh. I prefer applying it with my fingers for lightweight coverage. I wouldn’t say it’s mattifying, but I don’t have the need to use powder on top of it. It gives you a radiant, velvet finish. It gets a bit dewier after six-eight hours, but you can easily blot it with a powder if you wish. It comes in 10 shades, which to be honest it’s not that great and brands should be aware there are more than ten skin shades. I was lucky and found my perfect match Leisha. Anyway, I like it a lot, I haven’t had any issues with longevity, it looks perfect all day and for natural makeup, I am very impressed! Oh, and apparently it’s also good for problematic, acne-prone skin because it contains neem and tea tree oil.

Jako obvykle začneme makeupem! Přírodní dekorativní kosmetiku používám moc ráda. Mám své oblíbené značky, na které nedám dopustit, ale také ráda zkouším nové. Na nedávném press day v pražském obchodě Líčírna organics jsem objevila kanadskou, luxusní přírodní, veganskou kosmetiku značky Sappho New Paradigm. Značka netestuje na zvířatech a klade důraz na etické zacházení s lidmi a přírodou. Jejich Essential foundation* je plná prospěšných antioxidantů, fytonutrientů, bambuckého másla, aloe vera a certifikovaného organického jojobového oleje. Makeup je tekutý a poskytne vám lehké až střední krytí s tím, že vaše pleť je po použití rozjasněná, vypadá dokonale a svěže. Nejraději makeup nanáším prsty pro lehké krytí. Neřekla bych, že zmatňuje, přesto nemám potřebu makeup ještě zapudrovat. Pokožce dodá rozjasněný, sametový finiš. Po nějakých šesti až osmi hodinách se začnu lesknout více, ale to není nic zasádního, co by nespravilo lehké přepudrování. Makeup Essential foundation je dostupný v deseti odstínech, což upřímně tedy není žádná sláva a značky by měly brát v potaz, že existuje mnohem více odstínů pleti než třeba deset. Já měla štěstí, že mi nějaký z nich sedne, a zvolila jsem odstín Leisha. Když to shrnu, makeup je vynikající, ani s výdrží jsem neměla potíž, na pleti vypadá krásně hezký den a na to, že se jedná o produkt z řad přírodní kosmetiky, jsem z něj vážně nadšená! Prý je dokonce vhodný i pro problematičtější typ pleti se sklonem k akné, protože obsahuje neemový olej a tea tree olejíček. 

The Touché Eclat High Cover radiant concealer from YSL Beauty is still my fave when it comes to covering dark circles and brightening the under eye area. It quickly became my HG concealer for my under eye area!

Rozjasňující korektor Touché Eclat High Cover od YSL Beauty je stále mou jedničkou, co se zakrytí kruhů pod očima a rozjasnění této oblasti týká. Velice rychle se stal jedním ze svatých gralů v mé kosmetické taštičce!

 

Well, what can I say really, I am still totally in love with the Dior Backstage contour palette. It’s simply the best and if I lost all of my makeup this would be the first thing I would repurchase again!

Jak vidíte, opět se zde objevuje má oblíbená konturovací paletka Dior Backstage, která mě stále nepřestala bavit. Je prostě nejlepší, a kdybych přišla o všechnu mou kosmetiku, byla by první věcí, co bych si utíkala koupit!

I haven’t worn blush that much in May, because the contour palette covers all my blush needs. But when I did decide to apply blush it was either a cream one or this Chanel one in the beautiful shade Élégance which I have recently rediscovered in my beauty collection. Chanel baked blushes are one of the best ones. This one is in a perfect rosy peach shade with a golden shimmer that looks so pretty on the cheeks. The powder itself is so buttery soft, blends seamlessly and gives you a natural flush of color. Also, these blushes are impossible to use up, seriously, I use it all the time with some breaks in between and it still looks like I have barely scratched the surface!

V květnu jsem zas až tolik tvářenky nenosila, protože jsem si většinou vystačila právě s konturovací paletkou. Když jsem se přece jen pro nějakou rozhodla, byla to buď nějaká krémová nebo tato od Chanel v krásném odstínu Élégance, kterou jsem nedávno znovuobjevila v mé kosmetické sbírce. Zapékané tvářenky Chanel jsou jedny z nejlepších. Tato v perfektním měruňkově růžovém odstínu s jemným zlatým leskem vypadá na tvářích dokonale. Pudr samotný je máslově jemný, lehce se rozmazává a tvářím dodá přirozeně vypadající barvičku. Ačkoli tuto tvářenku až na pár přestávek používám velice často, přijde mi, že je téměř nemožné ji vypotřebovat. Stále totiž vypadá jako nová!

 

Let’s move on to eye makeup! Ever since I got my first Surratt Beauty Artistique eyeshadow I was blown away. The warm brown shade with copper accents and gold, pink micro glitter called Cuivre was on my beauty wishlist for quite some time and it was nearly impossible to get. But I got lucky and ordered it from Space NK. These shadows are just perfect. I adore their silky and very finely milled formula, which is quite powdery but almost doesn’t fall out. It’s quite long lasting, and If I don’t use an eyeshadow primer it starts creasing a little bit after around eight hours which is completely fine with me. And apparently, they are meant to be used dry or wet for more of an intense look. For me, these are one of the best eyeshadows I have ever tried! Mascara of choice was the KUSH High volume mascara from Milk Makeup (read more here). It’s a great volumizing, vegan mascara – so if you’re after a vegan non-toxic mascara option, this one really works!

A dostáváme se k očnímu líčení! Už od první chvíle, kdy jsem si pořídila první Artistique oční stín od Surratt Beauty, jsem byla nadšená. Hřejivě hnědý odstín s měděnými akcenty a zlatými a růžovými mikro třpytkami s názvem Cuivre jsem měla v mém kosmetickém hledáčku docela dlouho, a už jsem ani nedoufala, že se mi ho podaří někde sehnat. Nakonec jsem měla štěstí na mém oblíbeném SPACE NK. Tyto oční stíny nemají chybu. Zbožňuji jejich hedvábnou a jemnou texturu, která sice celkem práší, ale pod oko téměř neopadává. Také bych řekla, že vydrží, a to i bez primeru. Slévat v záhybu oka se začne zhruba po 8 hodinách, což je obdivuhodný výkon, a nemám to stínu za zlé. Lze je také použít buď suché, a nebo navlhčeným štětečkem pro ještě větší intenzitu. Za mě to jsou jedny z nejlepších očních stínů, co jsem kdy zkusila! Nejčastěji jsem tento měsíc sahala po řasence KUSH High volume od Milk Makeup (zde jsem jí věnovala více prostoru). Řasenka umí řasy zahustit, je veganská – takže jestli se porozhlížíte po veganské řasence bez nějakých chemických škodlivin, tak tato opravdu funguje!

 

I haven’t touched any other brow pencil since I have discovered the Retractable waterproof brow pencil from Sephora‘s own private brand. If you haven’t tried it yet give it ago because it’s as good maybe even better than the Anastasia Brow Wiz!

Od té chvíle, kdy jsem objevila voděodolnou vysunovací tužku na obočí od privátní značky Sephora,  jsem na jinou nesáhla. Jestli jste ji ještě nezkusili, tak jí určitě dejte šanci, protože je výborná stejně jako Brow Wiz od Anastasia. Možná bych řekla, že ještě krapet lepší!

I didn’t go crazy in May when it comes to highlighters. The combination of the highlighting powders from the Dior Backstage contour palette topped up with the creamy stick Baume Essentiel from Chanel is just enough for that natural glow I adore so much.

S rozjasňovači jsem to tento měsíc nijak extra nepřeháněla. Kombinace rozjasňujících pudrů z konturovací paletky Dior Backstage s krémovým stickem Baume Essentiel od Chanel pro takový ten přirozený lesk, který mám tak ráda, naprosto stačí.

Let’s talk lipstick! A natural beauty brand Alima Pure is quite new to me, I have discovered it in Líčírna here in Prague and I am mainly impressed by this Alima Velvet lipstick* in the peachy nude pink called Lucy. It’s a hydrating lipstick with a semi-matte velvet finish and it feels lightweight and so comfortable on the lips. Because it’s more of a matte formula I find it long-lasting but not in the sense of liquid lipsticks. This shade Lucy is a perfect, wearable color for every day and since I don’t have anything similar in my collection I am glad I got to try it. And the packaging feels heavy and luxurious.

Pomalu finišujeme a na řadě jsou rtěnky! Přírodní značka dekorativní kosmetiky Alima Pure je pro mě celkem nová, objevila jsem ji opět v pražské Líčírně, nejvíce mě zaujala rtěnka Alima Velvet* v meruňkově růžovém nude odstínu s názvem Lucy. Rtěnka hydratuje a má semi-matný sametový finiš, na rtech je lehounká a velice příjemná. Protože je matnější, více vydrží, ale samozřejmě to není výdrž tekutých rtěnek. Odstín Lucy je skvělý na každodenní líčení, a jelikož žádný takový podobný odstín nemám, jsem velice ráda za možnost ji vyzkoušet. Balení je těžší a působí velice luxusně. 

Please find below swatches (from L-R): Alima Velvet Lipstick in Lucy, Surratt Beauty Artistique eyeshadow in Cuivre, Sappho New Paradigm Essential Foundation in Leisha and Chanel blush in Élégance. When I see it swatched like this it’s quite clear what shades I liked this month.

Níže máte swatche (zleva-doprava): Alima Velvet rtěnka v odstínu Lucy, Surratt Beauty oční stín Artistique v odstínu Cuivre, Sappho New Paradigm Essential Foundation v odstínu Leisha a tvářenka Chanel v odstínu Élégance. Když se tak dívám na swatche, je zcela jasné, které odstíny mě tento měsíc bavily nejvíce.

Lastly, I wanted to mention the Mist and Fix makeup setting spray by Makeup Forever. They have innovated this setting mist and made it without alcohol. It is supposed to be more hydrating and long-lasting. The mist itself isn’t the finest I have ever tried but it’s still good enough to use as a setting mist. It has a light pleasant scent and I like it a lot! I got it in this cute 30 ml travel size but it’s also available in 100 ml if you prefer a bigger bottle.

Nakonec bych ještě chtěla zmínit fixační sprej Mist and Fix od Makeup Forever. Tento sprej prošel inovací a nyní neobsahuje alkohol. Měl by více hydratovat a zajistit líčení ještě větší výdrž. Samotný sprej není sice nijak extra jemný, ale stejně mi vyhovuje. Má jemnou, svěží vůni a jsem s ním velice spokojená! Já si ho pořídila v této roztomilé cestovní velikosti o 30 ml, ale můžete jej sehnat i ve větším balení 100 ml.

Well, that’s everything on my May makeup menu, what’s on yours? See you next Sunday!
* Post contains PR products.

Tak, a to je vše z mého květnového makeupového meníčka, a co je na tom vašem? Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.