Another Great Aussie Brand – Grown Alchemist

Hello and welcome to a new post! Australian skincare brand Grown Alchemist was on my wishlist to try for quite a while so you can imagine my joy when I found out it’s finally available here in Czech Douglas stores! Even though not everything I use is all natural I am still conscious about my choices. I think non-toxic skin care, hair care or even makeup should be part of our healthy lifestyle routines. Like I said not everything I use is 100 % natural but it’s the effort that counts. Also, it’s now easier than ever to get hold off great non-toxic brands like Grown Alchemist, because of the options we have now!

Zdravím vás u nového článku! Australská značka pečující kosmetiky Grown Alchemist mě lákala už nějakou chvíli. Jistě si tedy umíte představit mou radost, když jsem se dozvěděla, že je značka konečně dostupná i u nás, a to v parfumerii Douglas! Ačkoli má kosmetika není na 100% přírodní, i tak se snažím vybírat právě z řad clean beauty. Jsem názoru, že pečující kosmetika, vlasová i ta dekorativní bez chemických škodlivin, by měla být součástí našeho životního stylu. Jak jsem již zmínila, ne vše toto kritérium splňuje, ale každá snaha se počítá. Navíc v současné době, kdy máme na výběr samé skvělé clean značky jako je např. Grown Alchemist, to už snad nemůžeme mít jednodušší! 

Australian brand Grown Alchemist was co-founded by brothers Keston and Jeremy Mujis. I love their healthy approach to skincare formulations. They focus on transforming powerful anti-aging botanicals into natural skincare, body and hair care products with the focus on natural ingredients. This brand is a new generation of organic skincare formulations including the use of natural technologies without the use of harmful chemicals. That is quite revolutionary to a traditional approach to anti-aging products. They use so-called transformative natural ingredients in their formulations – advanced peptides, and advanced hydrating actives, collagen, and elastin – to provide anti-aging results. All of these are compatible with our human biology and are able to regenerate beauty with excellent results. I like the packaging, the minimal design, the materials – some products have glass packaging or hardened premium PET plastic to ensure the healthy, powerful standard of the products the day they were created.

Tuto australskou značku spolu založili bratři Keston a Jeremy Mujis. Jejich přístup k pečující kosmetice se soustředí na naše zdraví, a to mi je velice sympatické. Ve svých produktech, at’už se jedná o pleťovou kosmetiku, tu tělovou nebo vlasovou, využívají sílu přírodních anti-aging složek. Nabízí tak novou generaci biologicky pokročilé péče o pleť s užitím aktivních přírodních složek bez jakýchkoli škodlivých chemikálií. To je velmi revoluční přístup co se anti-aging produktů týká. V kosmetice Grown Alchemist byste našli přírodní aktivní složky, schopné buněčné komunikace – přírodní rostlinné peptidy, aktivní hydratační složky, kolagen a elastin. Všechny tyto složky jsou jsou v harmonii s naším tělem a jsou schopné obnovovat funkci pokožky s neuvěřitelnými výsledky. Musím také pochválit obaly produktů GA, jejich jednoduchý design i materiály, z jakých jsou vyrobeny – některé produkty jsou ve skle, jiné zase v tvrzeném prémiovém plastu, aby byl zajištěn standard kvality produktů stejně jako v den, kdy byly vyrobeny. 

I was kindly gifted with a few products to try out. Since I took my time to properly test everything you may have heard about some items already. Like this Tinted Hydra-Repair day cream*. As the name suggests it’s a tinted day cream and because I love this kind of products it’s right up my street. It’s formulated with active ingredients like Camellia, Geranium Blossom and Rosehip oil to hydrate skin without leaving residual oil or shine. It refines the skin texture leaving the complexion looking luminous, flawless, and natural. It leaves my skin with a beautiful sun-kissed glow. Yet it isn’t dewy nor oily, it sinks completely into my skin, it doesn’t leave it sticky and my skin feels velvet-like. I love its botanical scent and how hydrating and long-lasting it is. Sure if you have it all day long on your skin and it’s warmer outside you might need to powder it a bit in the afternoon depending on your skin type, but that’s completely normal I guess. The tint might look a bit dark (pictured above) but as you can see below it really blends out beautifully into a sun-kissed tint. Maybe if you are very fair it could be a bit dark but other than that the shade is fine. Because it’s more of thick consistency I like to mix it with a primer sometimes. This tinted day cream is such an easy product to use especially if you don’t like heavy coverage makeup products and prefer something light on your skin.

Dostala jsem pár produktů k vyzkoušení a mezitím, co jsem vše pořádně testovala, jste u mě již o nějakých produktech určitě zaslechli. Jako třeba o tomto krému Tinted Hydra-Repair day cream*. Jak již samotný název napovídá, jedná se o tónovací krém, ty mám hodně ráda, takže tento od GA je přesně můj šálek kávy. Najdete v něm účinné látky jako je kamélie, květ geránia a šípkový olej, díky kterým pleť hydratuje, aniž by zanechal pocit mastnoty nebo lesklého obličeje. Zjemňuje strukturu pleti a dodá jí takový ten sluncem políbený vzhled. Pokožka je rozjasněná a vypadá hezky přirozeně. Krém se okamžitě vpije do pokožky, ta pak nelepí, naopak je na dotek i pohled taková sametová. Krém voní hezky tak jako bylinkově a body plus má za výdrž a příjemnou hydrataci. Samozřejmě, když budete mít krém na sobě celý den a venku bude tepleji, tak se přepudrování asi nevyhnete, záleží na vašem typu pleti. Krém může působit, že je hodně tmavý (viz obrázek výše), ale jak vidíte níže, kde jsem ho rozetřela, udělá jen ten krásný sluncem políbený nádech. Jestli máte hodně světlý typ pleti, tak pak si dokážu představit, že by mohl být pro vás moc tmavý. Jelikož má krém takovou hutnější konzistenci, někdy ho ještě smíchám s nějakým primerem. Celkově se mi líbí, jak lehce se tento krém používá a jistě si přijde na své každý, kdo nemá v oblibě krycí makeupy a preferuje na pokožce něco lehkého. 

 

I confess I am a lip balm hoarder! I just can’t help myself to stop trying new ones 🙂 The Grown Alchemist vanilla watermelon Lip Balm* is my latest discovery. It’s a silky antioxidant-rich balm to keep your lips soft, hydrated, protected and shiny. It contains watermelon extract, antioxidant Triglycerides from shea butter, jojoba oil as well as sweet almond, rosehip for soothed, smooth lips. It has an oily, thin and quite liquid consistency so it’s good to be careful how much you dispense from the little black tube. The aesthetic of the GA packaging is so pleasing! It has a prominent watermelon scent, the balm feels like a silky oil on the lips making them nourished, plump and just well hydrated! It’s quite obvious that this lip balm passed my lip balm criteria.

Přiznávám, že má sbírka balzámů na rty není zrovna nejmenší. Je těžké odolat, když vypadají tak lákavě 🙂 Balzám na rty* od GA s vanilkou a melounem je mým nejposlednějším objevem. Je hedvábný a plný antioxidantů pro jemné, vyživené, chráněné a lesklé rty. Obsahuje výtažek z melounu, antioxidační triglyceridy z bambuckého másla, jojobový olej, stejně tak jako mandlový a šípkový pro zklidnění a hebkost rtů. Konzistenci má olejovou a celkem docela tekutou, takže je třeba opatrnosti při aplikaci, aby vám toho z té malé černé tubičky nevyteklo moc. Jinak opět chválím krásný obal! Balzám voní hodně melounově, na rtech je díky jemné olejové konzistenci velice příjemný a rty jsou po něm krásně vyživené, šťavnaté a zkrátka funguje výborně! Z těchto pár vět je zcela zřejmé, že mým hodnotícím kritériem prošel na výbornou. 

 

As you probably know I love a good face mask! Deep Cleansing Facial Masque* is a clay mask formulated to detoxify the skin, improve its firmness and just revitalize the skin and keep it smooth and toned thanks to white clay, cranberry seed, ginkgo, and wheat germ. First of all this face mask has definitely bonus points for its easy removal just with warm water and a cloth – I can’t deal with a hard drying clay mask. This mask has a thick consistency like you would expect from a clay mask and also a very pleasant, fresh scent. Because it’s a deep cleansing face mask you have to be always aware it can draw out impurities from the skin – in my case, it’s one or two days after I use a deep cleansing mask, so I never use it before an important event. I like this face mask a lot, it leaves my skin soft, smooth, clean, plump and just calm without any redness.

Jak asi víte, ráda si dopřeju nějakou dobrou masku! Hluboce čistící maska Deep Cleansing Facial Masque* je jílová maska určená k detoxikaci pleti, zlepšení její pružnosti a zanechává ji revitalizovanou, jemnou a sjednocenou díky účinným složkám jako je bílý jíl, brusinky, ginko biloba a pšeničné klíčky. Za prvé bych chtěla masku pochválit za to, jak lehce se smývá jen teplou vodou a malým ručníčkem – jílové masky, které ztvrdnou a těžce se smývají, opravdu nemusím. Jak by se dalo od jílové masky čekat, má hutnější krémovou konzistenci a voní příjemně svěže. Jako asi u každé hluboce čistící masky je třeba brát v potaz, že vytáhne případné nečistoty na povrch pokožky – u mě to zhruba bývá 1-2 dny po použití masky, takže si vždycky rozmyslím, jestli mě v příštích dnech nečeká něco důležitého. Celkově mi tato maska velmi vyhovuje, mám po ní jemnou, hladkou, čistou, svěží a zklidněnou pleť bez jakéhokoli zčervenání. 

A good hand cream definitely fits amongst the little things making my life more pleasant. Intensive hand cream* with Persian rose and argan extract is a rich intensive hydrating cream that is instantly absorbed without making your hands feeling greasy. It has definitely more of a liquid consistency than I am used to, smells beautifully like roses and so does your hands after you apply it – even after a while. I also like how it immediately sinks into my skin and I don’t have to wait. It leaves my hands feeling silky soft and it’s definitely a great hand cream if you suffer from dry hands. Love the packaging, the size of it not so much. Because the tube is rather bigger I don’t find it that handbag friendly unless you carry around a big bag every time. That’s why I keep it on my vanity at home and keep the smaller hand creams in my bag instead.

Kvalitní krém na ruce patří mezi malé drobnosti, které dělají můj život příjemnějším. Tento Intensive hand cream* s perskou růží a výtažkem z arganu je bohatý intenzivně hydratační krém, který se okamžitě vsákne do pokožky na rukou, aniž by na nich zanechal mastný film. Každopádně má tekutější konzistenci, než jsem u krémů na ruce zvyklá, voní krásně po růžích a ruce vám po nakrémování budou takto hezky vonět celkem dlouho. Rozhodně se mi líbí, že se rychle vstřebá a člověk nemusí dlouho čekat. Ruce jsou pak hedvábně jemné a tento krém bude jistě vyhovovat i všem, koho trápí suchá pokožka na rukou. Samotný obal opět nemá chybu, jeho velikost je na tom hůře. Tuba je trochu větší, takže to není takový ten menší typ krému na ruce do každé kabelky, pokud tedy běžně nenosíte větší. Proto si ho nechávám na komodě jako můj domácí krém a s sebou nosím nějaký menší.

And that’s everything about this Aussie brand Grown Alchemist! Have you tried anything from them? I have definitely a few more products on my wish list I would like to try so as soon as I finish some of my skincare products I will head to Douglas to treat myself. What about you, do you use clean products? See you next Sunday!
* Post contains PR products.

A to je vše o této australské značce Grown Alchemist! Zkoušeli jste od této značky něco? Na seznamu mám ještě několik kousků, co bych od GA chtěla vyzkoušet, takže jakmile mi něco dojde, půjdu si udělat radost do Douglas. A jak to máte vy, používáte také clean kosmetiku? Uvidíme se opět příští neděli!
* Článek obsahuje PR produkty.